YAŞAM
28 Tem 2017 09:35 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 12:00

Temizlik yapıyordu, bu hale geldi!

Ağrı'da Doğubeyazıt'ta evinde temizlik yapan bir kadının yüzü feci halde yandı. Ağrı’da Doğubayazıt ilçesinde yaşamını sürdüren Halime H., bir önceki gün...

Haberi Dinle

Ağrı’da Doğubayazıt ilçesinde yaşamını sürdüren Halime H., bir önceki gün evinde temizlik yaptığı sırada lavaboya açıktan almış olduğu toz lavabo açıcısını döktü. Kaynattığı sıcak suyu da lavaboya döken talihsiz kadının bir anda yüzüyle elleri, oluşan asit buharıyla feci bir halde yandı. Evde yalnız olan kadının ani bir acıyla çığlık atması üzerine yardımına gelini geldi.

Çevredekilerin müdahalesiyle Ağrı Devlet Hastanesine götürülen talihsiz kadın burada yapılan ilk tedaviden sonra Erzurum Bölge eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Gözlerine kadar yüzüyle elleri yanan 56 yaşındaki Halime H. kadın Yanık Tedavi Merkezinde tedaviye alındı. Yüzüyle elleri sarılan kadını görenler büyük bir şok yaşadı.

Halime H., "Evde yalnız başıma temizlik yapıyordum. Lavaboyu da temizlemek amacıyla deterjan satılan yerden aldığım tozu döktüm. Sıcak su kaynatmıştım ve onu da lavaboya dökünce aniden buhar çıktı. Yüzüme herhangi şey sıçramadı ama buhar yanmam için yeterli oldu" diye konuştu.

ETİKETLER
#Temizlik #buhar
Yorumlar