GÜNDEM
10 Eki 2019 08:20 Son Güncelleme: 10 Eki 2019 08:22

Tel Abyad'da son durum

Barış Pınarı Harekatı'nın en kritik noktalarından birisi de Akçakale'nin hemen karşısında bulunan Tel Abyad. Dün akşam top atışlarıyla hedef alınan bölgede bu sabah sessizlik hakim.

Haberi Dinle

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında dün akşam saatlerinden itibaren topçu atışlarıyla vurulan Tel Abyad'da bu sabah sessizlik hakim.

GECE YARISINA KADAR OBÜS VE TANK ATIŞLARI SÜRDÜ

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye Milli Ordusu ile Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlatılan harekat kapsamında Tel Abyad ve çevresinde bulunan terör mevzilerine yönelik gece yarısına kadar devam eden obüs ve tank atışları, gecenin ilerleyen saatlerinde azaldı.

BİRLİKLER, BAZI NOKTALARDAN GEÇİŞ YAPTI

Harekat kapsamında TSK birlikleri, gece boyunca çeşitli noktalardan Tel Abyad tarafına geçiş yaptı.

Günün ilk ışıklarına kadar Tel Abyad ve çevresinde herhangi bir çatışma sesi duyulmazken, kent merkezinde sessizlik hakim.

ÖRGÜT MENSUPLARI MEVZİLERDE YOK


Operasyon başlamadan önce sınıra yakın olan terör mevzilerinde görüntülenen örgüt mensuplarının da sabah saatlerinde mevzilerde olmadığı görüldü.

Yorumlar