DÜNYA
13 Mar 2018 17:09 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:01

Tekstil devi ünlü modacı Givenchy hayata veda etti

Genellikle pahalı kıyafetleriyle ünlüleri giydiren tekstil devi Fransız modacı Hubert Givenchy, Uyudu bir daha uyanamayarak hayata vede etti. Uzun yıllar Audrey Hepburn'un yanı sıra Guiness...

Haberi Dinle

Uzun yıllar Audrey Hepburn'un yanı sıra Guiness, Grimaldi ve Kennedy ailelerini giydiren Fransız modacı Hubert Givenchy 91 yaşında , 10 Mart Cumartesi günü uykusunda hayatını kaybetti.

Givenchy için ailesi ve en samimi dostlarının katılacağı cenaze töreni düzenleneceği belirtildi.

1950 ve 60'lı yıllarda kadın modasının öncü isimlerinden biri olan Hubert De Givenchy, Paris güzel sanatlar akademisinden mezun olduktan sonra 1952 yılında Paris'te kendi dizayn atölesini kurmuştu.

Givenchy özellikle "Tiffany'de Kahvaltı" filminde oyuncu Audrey Hepburn'ün giydiği siyah elbisenin tasarımcısı olarak ün kazanmıştı.

Paris zerafetinin sembolü olarak kabul edilen Givenchy markasının sahibi Bernard Arnault modacıyı, "1950'lerde Paris'i dünya modasının zirvesine çıkaran yaratıcı" olarak tanımladı.

“Very Irresistible Givenchy" adlı parfümü 2003'te piyasa çıkaran Givenchy, bu yıldan sonra parfüm ve moda alanında başarılarını devam ettirdi.

Yorumlar