SİYASET
15 Tem 2019 14:52 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:36

TBMM'deki 15 Temmuz oturumunda gergin anlar

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç TBMM’de düzenlenen 15 Temmuz özel oturumunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın FETÖ için sylediği ‘Ne istediniz de vermedik' sözlerini hatırlatınca oturumda gerginlik yaşandı.

TBMM'deki 15 Temmuz oturumunda gergin anlar
Haberi Dinle

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un yaptığı konuşmaya AK Parti sıralarından tepki geldi. Özkoç, yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın FETÖ için ‘Ne istediniz de vermedik' sözlerini dile getirince AK Parti sıralarından sesler yükseldi. Oturumu yöneten TBMM Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti'li vekilleri susturmaya çalışsa da tepkiler devam etti.

‘HATA ETTİK DEDİ BUNU SÖYLEYEN HÂLÂ CUMHURBAŞKANI’

CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, ’15 Temmuz FETÖ’nün darbe girişimidir. Cumhuriyet tarihimizin en kanlı darbe girişimidir. Burada yaşamını yitiren şehitlere Allah’tan rahmet diliyorum, gazilerimize minnetlerimizi iletiyorum. Dershaneler, siyaseti araç kullanmak. Bu dönemde kim FETÖ’ye daha çok yardımcı olmuştur. Bunun cevabını sayın Cumhurbaşkanı söylemiştir. ‘Okul için yer verdik, yurt dışında destek istedik. Ne istediniz de vermedik’ demiştir. Bir kişinin denetimsiz iktidarı sayesinde FETÖ darbe girişiminin zeminini hazırlayan Zekeriya Öz’ün önü açılıyordu. Bu ülkenin Genelkurmay Başkanı gizli tanık ile hapse girdi. Vatanseverler yargılanırken ölüyordu. Adil Öksüz denilen sözde imam Türkiye’de cirit atıyordu. Ankara’da CHP milletvekilleri ve diğer siyasi parti milletvekili arkadaşlarımız ‘Öleceksek bu çatı altında ölelim’ dedi. Çünkü bu ülke hepimizindir. Darbe engellendi. Darbeyi ne MİT ne bir istihbarat birimizden öğrendik. Enişteden öğrenildi. Adil Öksüz’e eline pasaportu verildi. Zekeriya Öz elini kolunu sallayarak çıktı. “Hata ettik” dedi bunu söyleyen hâlâ Cumhurbaşkanı. Fethullahçılara çocukluktan beri görüşen, Fettah Tamince yargıdan tertemiz çıktı’ dedi.

Yorumlar