GÜNDEM
04 Mayıs 2021 14:31 Son Güncelleme: 04 Mayıs 2021 14:31

Tam kapanma bittikten sonra okullar ne zaman açılacak?

29 Nisan 2021 saat 19:00'dan itibaren başlayan tam kapanma süreci devam ediyor. Bu süreçte yüz yüze eğitim gören okullar da uzaktan eğitime geçti ve okullar kapandı. Milyonlarca öğrenci, veli, öğretmen ise okullar ne zaman açılacak araştırmasında bulunmaya başladı. 2020-2021 Eğitim yılının ikinci döneminde tam kapanma süreci bittikten sonra okullar ne zaman açılacak, okullar ne zaman kapanacak? İşte MEB tarafından belirlenen 2021 yaz tatili tarihi...

Haberi Dinle

29 Nisan - 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında uygulanacak olan tam kapanma süreci tüm yurtta yaşanıyor. Tam kapanma sürecinde birçok alanın kısıtlandığı gibi okullardaki yüz yüze eğitime de ara verildi. Koronavirüs vaka sayısını azaltmayı hedefleyen tam kapanma uygulaması tüm kurallarıyla yaşanıyor. Peki tam kapanma sona erdikten sonra okullar ne zaman açılacak? Bu yıl okullar n zaman kapanacak, 2021 yaz tatili ne zaman başlayacak?


OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Tam kapanma süreciyle vaka sayılarının azalacağını düşünerek, bunun okulların açılması için bir umut olmasını diliyorum. Ele ele vererek bu süreci iyi yönetebilirsek çok sağlıklı sonuçlar alınabilir ve gerekirse bütün sınıf seviyelerinde okulların açılmasını sağlayabiliriz. Öncelikleri de dikkate alarak amacımız bütün sınıfları açmak." ifadelerini kullandı.

17 Mayıs'tan sonra yüz yüze eğitimin hangi sınıflarda başlayacağının bir iki hafta içinde netleşmeye başlayacağını belirten Selçuk, şu bilgileri verdi:

"1-2 HAFTA İÇERİSİNDE NETLEŞECEK"

"Ortaokullarda ikinci dönemin sınavlarının yüzde 30'lar civarında tamamlandığını söyleyebiliriz. Liselerde biraz daha çok. 12. sınıfların sınavlarının tamamı bitti. Diğer sınıflarla ilgili de 17 Mayıs sonrasında bir düzenleme yapılacak ve buradaki düzenleme daha esnek bir düzenleme olacak. Liselerde yaklaşık yüzde 40'a yakın sınav tamamlanmış vaziyette. Liselerde ikinci dönemde de tek bir sınav olacak."

Yorumlar