GÜNDEM
09 Haz 2021 14:27 Son Güncelleme: 09 Haz 2021 14:27

Tam açılma olacak mı? Tam açılma ne zaman 2021?

Tam açılma olup olmayacağı merak ediliyor. Geçtiğimiz günlerde yeni kararlar açıklanmıştı. Cumartesi günü sokağa çıkma yasağı bütün gün yerine saat 22.00'de başlayacağı belirtilmişti. Bu hafta perşembe günü yani 10 Haziran tarihinde kabine toplantısı yapılacak. Peki tam açılma ne zaman olacak 2021?

Haberi Dinle

Tam açılma olacak mı? sorusunun yanıtı araştırılıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle çeşitli alanlarda tedbirler alınıyor. Yeni kararlar ile birlikte sokağa çıkma yasağı saatleri ve kafeler belli çerçeve içerisinde hizmet vermeye başladı. Tam açılma tarihi ise merak edilen konular arasında bulunuyor. Peki tam açılma ne zaman olacak?


TAM AÇILMA NE ZAMAN OLACAK?

Tam açılma ile ilgili son dakika gelişmeleri vatandaşların gündeminde yer alıyor. Hürriyet'ten Gizem Ksrakış'ın haberine göre; AK Parti Genel Merkezi’nde önceki gün düzenlenen MKYK toplantısında, Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, AK Parti Dış ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, AK Parti Sosyal Politikalardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sunum yaptı. Toplantıya Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık da katıldı.

Edinilen bilgiye göre, Sarıeroğlu aşılanma ile birlikte vakaların daha da düşmesinin beklendiğini ifade etti. Vaka sayılarındaki azalma ve aşı hızına bağlı olarak, 21 Haziran’ın ardından bazı rahatlamaların olabileceği de değerlendirildi. Temmuz ayında ise tedbirlerle ilgili kararların tekrar gözden geçirileceği konuşuldu.

Erdoğan’ın, “Aşılanma hızlanacak, bununla birlikte 21 Haziran sonrası yapacağımız toplantıda Sağlık Bakanımız, Bilim Kurulumuz ve ilgili bakanlıklarımızla tedbirleri tekrar gözden geçireceğiz. Temmuz ayı inşallah daha iyi olacak” dediği öğrenildi.

Yerli ve milli aşı çalışmalarının da gündeme geldiği toplantıda, ekim, kasım aylarında yerli aşı ile aşılanma için ekiplerin çalıştığı aktarıldı.

Yorumlar