İSLAM
27 Tem 2021 12:12 Son Güncelleme: 27 Tem 2021 12:15

Suudi Arabistan Sinovac'a onay vermedi! Tam aşılanmış yabancıların umre tarihi belli oldu!

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, Kovid-19’a karşı tam aşılanmış yabancı ziyaretçilerin umre ziyareti yapabileceği tarihi açıkladı. Öte yandan yetkililer, yurt dışından gelenlerin umre yapabilmeleri için en önemli şartların en az 18 yaşında olmaları ve Gıda ve İlaç Kurumu tarafından onaylanmış 4 Kovid-19 aşısından birini yaptırması gerektiğini duyurdu. Sinovac'a ise onay verilmedi.

Haberi Dinle

Suudi Arabistan yurt dışından ilk umre ziyaretçilerini 9 Ağustos’ta kabul ediyor. Tam aşılanmış yabancılar 9 Ağustos’tan itibaren umre ziyareti yapabilecek

Hac ve Umre Bakanlığı Sözcüsü Hisham Saeed yaptığı açıklamada, Kovid-19’a karşı tam aşılanmış yabancı ziyaretçilerin 9 Ağustos’tan itibaren umre ziyareti yapabileceğini ifade etti. 

Dün itibarı ile umre vizesi, konaklama ve barınma gibi işlemlerin başladığını aktaran Saeed, yurt dışından gelenlerin umre yapabilmeleri için en önemli şartların en az 18 yaşında olmaları ve Gıda ve İlaç Kurumu tarafından onaylanmış 4 Kovid-19 aşısından birini yaptırması olduğunu açıkladı. 

SUUDİ ARABİSTAN'IN ONAY VERDİĞİ AŞILAR

Suudi Arabistan, salgınla mücadele kapsamında şu ana kadar Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Johnson & Johnson ve Moderna aşılarının kullanımına onay verdi. Suudi Arabistan'ın umre için onay verdiği aşılarda Sinovac ise yer almadı.

Suudi Arabistan, hac ziyaretlerinin sona ermesinin ardından geçtiğimiz günlerde ülkede ikamet eden vatandaşlar için umre sezonunun başladığını açıklamıştı.

 

Yorumlar