DÜNYA
05 Tem 2016 12:12 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 02:22

Suriye'de savaşın gölgesinde bir bayram daha

Halep'te halk muhaliflerin denetiminde bulunan bölgelerde,Esed rejiminin bombardıman korkusuna rağmen bayrama hazırlanıyor.

Haberi Dinle

Suriye'de uzun süredir rejimin yoğun hava ve kara saldırılarına maruz kalan Halep'te muhaliflerin denetiminde bulunan bölgelerde, Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla çarşı ve pazarlar hareketlenmeye başladı.

Esed rejimine ait savaş uçakların son olarak 2 Temmuz'da bombaladığı Halep'in muhaliflerin kontrolündeki bölgelerde halk ramazan ayının son günlerinde bayram alışverişi için dışarı çıkıyor.

Suriyeliler, bombardıman korkusuna rağmen bayrama hazırlanmak için elbise, şeker ve tatlıların satıldığı çarşılara yöneldi.

Halep'teki esnaflardan Ebu İbrahim, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bombardımana rağmen pazarların dolu olduğunu söyledi.

Ebu İbrahim "Elhamdülillah, her şeye rağmen gördüğünüz gibi çarşı ve pazarlar dolu, eğer hava saldırıları olmazsa yoğunluk daha da artacak. Allah'a şükür pazarda alışveriş yapılıyor." diye konuştu.

Halep'teki Sukeri pazarında elbise satan esnaflardan Ebu Ubeyde de, "Her şey görüldüğü gibidir. Ürünler biraz pahalı. Kastello yolu kapandığı için her şey pahalı olmaya başladı. Ama her şeye rağmen Allah'a şükürler olsun." ifadesini kullandı.

Yorumlar