SPOR
16 Tem 2020 19:00 Son Güncelleme: 16 Tem 2020 19:06

Süper Lig kulüplerinden "Yabancı sınırına" itiraz

Galatasaray ve Kasımpaşa'nın ardından Fenerbahçe, Beşiktaş, Başakşehir, Sivasspor, Alanyaspor, Göztepe ve Antalyaspor, Türkiye Futbol Federasyonu'nun 8 Temmuz'da açıkladığı yeni yabancı kuralına resmi olarak itiraz etti.

Haberi Dinle

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın da aralarında olduğu dokuz Süper Lig kulübü, yeni yabancı sınırına itiraz etti.

Süper Lig kulüplerinden yeni yabancı kuralına itirazlar gelmeye devam ediyor. Kasımpaşa ve Galatasaray'ın ardından 7 kulübün daha kuralla ilgili Tahkim Kurulu'na resmi başvuru yaptığı öğrenildi. Fenerbahçe, Beşiktaş, Başakşehir, Sivasspor, Alanyaspor, Göztepe ve Antalyaspor'un da dilekçelerini iletmesiyle 9 Süper Lig kulübü Tahkim Kurulu'na itiraz etmiş oldu. 

REKORLARA RAĞMEN YABANCIYA SINIR İNADI! 

Takımların itiraz dilekçelerinde takımların yabancı sayısında kademeli olarak düşüşten yana oldukları ancak sezon bitiminden bir ay sonra yeni sezonun başlayacak olması ve kontratları devam eden oyuncular nedeniyle bu kararın uygulanamaz olduğu belirtildi. 

Süper Lig ekiplerinin bu konunun makul bir sürede kulüplerin de fikirleri alınarak makul bir sayıya inmesine itiraz etmedikleri, üslup ve usul açısından kararı doğru bulmadıkları kaydedildi. (Habertürk)

Yorumlar