MEDYA
16 Ağu 2019 09:49 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 14:55

Süper Kupa finalinde sahaya atlayan YouTuber özür diledi

İstanbul Vodafone Park'ta oynanan UEFA Süper Kupa maçında sahaya atlayıp büyük tepki toplayan Youtuber Ali Abdülselam Yılmaz, kendi Youtube kanalı üzerinden özür diledi.

Süper Kupa finalinde sahaya atlayan YouTuber özür diledi
Haberi Dinle

İstanbul Vodafone Park'ta İngiliz takımları Liverpool ve Chelsea arasında oynanan UEFA Süper Kupa final maçının 14. dakikasında sahaya atlayan ve büyük tepki gören YouTuber Ali Abdülselam Yılmaz, sorgusunun  dört arkadaşıyla birlikte adli kontrol şartıyla serbest kalmıştı. 

Youtube kanalı üzerinden açıklamada bulunan Ali Abdülselam Yılmaz bir milli takım sporcusu olarak böyle bir konuyla gündeme gelmekten mutsuz olduğunu söyleyerek Türkiye'den ve tüm sporseverlerden özür diledi.

Sadece maçı izlemek için UEFA Süper Kupa Finaline gittiğini söyleyen ünlü Youtuber, sahaya atlama düşüncesinin olmadığını ve video çekme amacının bulunmadığını iddia etti. Yılmaz, maçı izlerken heyecanlandığını ve bir anlık refleksle sahaya atladığını öne sürerken planlanmamış bir hareket olduğunu açıkladı. Bir marka ya herhangi birinin yönlendirmesiyle hareket etmediğini söyleyen Yılmaz'ın açıklaması ise şöyle:

"Buradan bir video çıkartıp YouTube kanalıma atıp bir gelir elde etme amacında değildim. Hepinizden teker teker özür dilerim bu durum için. Bir milli takım sporcusu olduğum için bu müsabakaların ne kadar önemli olduğunun farkındayım. Kendim 27 kere mili forma giydim bu durumun içerisindeyim ve karşınıza geçip özür diliyorum."

Maç başlamadan önce 4,6 milyon kişiden fazla takipçisi olan ve videoları milyonlarca kez izlenen Yılmaz'ın, kanalındaki takipçi sayısı hızla düşmeye başlayarak 4 milyon 470 bin civarına gerilemişti.

Yorumlar