06 Ağu 2022 12:39 Son Güncelleme: 06 Ağu 2022 12:42

Sosyal medyada tepki yağdı! Soylu'dan Akşener'e 'mumya' benzetmesi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasındaki 'uyuşturucu' polemiği devam ediyor. Akşener, dün ilk kez Soylu’ya konuyla ilgili yanıt verdi. Soylu ise sosyal medyadan yayımladığı animasyon video ile Akşener'i hedef aldı. Bakan Süleyman Soylu’nun sosyal medyadan yayınladığı animasyon videosunda İYİ Parti Lideri Akşener'e "mumya" benzetmesi ise eleştirilerin odağı oldu.

Sosyal medyada tepki yağdı! Soylu'dan Akşener'e 'mumya' benzetmesi
Haberi Dinle

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasındaki "uyuşturucu" tartışması tekrar alevlendi. Soylu'nun son olarak Akşener'e "mumya" benzetmesi yapması, sosyal medyada tepkilere neden oldu. 

Olay, Akşener'in 28 Temmuz’da uyuşturucu kullanımıyla ilgili "Bir ülkede uyuşturucu pahalıysa bilin ki görev yerine getirilmektedir. 100 liraya uyuşturucu satılıyorsa bu ülkede, o zaman bu uyuşturucu ucuz demektir, ve bu ülkenin içine giriyor demektir ve bazıları da görevini yerine getirmiyor demektir" ifadelerini kullanmasıyla başladı. 

SOYLU: STAJYER BAKANLIĞINDA CAPTAGON'U İYİ BİLİRDİN

Soylu, Twitter üzerinden Akşener’in bu sözlerine şöyle tepki gösterdi: "Meral hanım; siyaseti yanlış öğrenmişsiniz, bunda bizim de payımız var. Uyuşturucuda tarihin en güçlü sonuçlarını alıyoruz. ‘Başbakan olacağın’(!) 15 Temmuz sonrası, uyuşturucu ölümleri 941’den, 2021 sonunda 270’e düştü. Tarihin en büyük uyuşturucu yakalamalarını yapıyoruz. Uyuşturucunun kökünü kurutacağız… Meral hanım; Oturduğun büyükelçilere batının halini bir sor. Ha unutmadan, stajyer bakanlığın döneminde kaptagonu iyi bilirdin. Kaç liraydı sahiden?" 

AKŞENER: CAPTAGON MEVZUSUNU GOOGLE'A SORUN, KİMİN ZAMANINDA ANLARSINIZ

Akşener, dün Yalova’da esnaf ziyareti sırasında bir kadının uyuşturucuyla mücadeleye ilişkin sorduğu soruya verdiği yanıtı da Twitter hesabından paylaştı.

İYİ Parti lideri, videoda şunları söyledi: "Ben sayın Soylu’nun o tweetlerine cevap vermemiştim. Siz şimdi dürttüğünüz için cevap vereceğim. Sayın Soylu diyor ki; ‘Uyuşturucuyla mücadele 2016, 15 Temmuz sonrası.’ Peki, AK Parti iktidarı 2002’de başladı değil mi? Sayın cumhurbaşkanımız o zaman başbakanımız mıydı? Evet. Demek ki bütün o süreç içerisinde katiyetle sayın Soylu iddiasına göre sevgili yavrucuğum, uyuşturucu mücadelesini bu arkadaşlar yapmamış. Şimdi ben sayın cumhurbaşkanına, sayın Erdoğan’a soruyorum; Süleyman Soylu’nun dedikleri doğru mudur? Captagon’la ilgili mevzuya girin, Google’a sevgili kızlarım. Kimin zamanında olduğunu anlarsınız. O ilgili kişi de şu anda sarayda. Tamam mı canım. Bak hiç bu cevapları vermeyecektim, sordunuz veriyorum şimdi. İyi ki de sordun." 

SOYLU'DAN 'MUMYA'LI VİDEO

Bakan Soylu ise bu sözlerin ardından Twitter’da gece yarısından sonra Akşener’i merkeze alan ve tüm muhalefeti eleştiren bir animasyon videosu paylaştı. Videoda İYİ Parti Gençlik Kolları’nın "Dinozorlar" isimli videosu tiye alınarak "mumyalar"dan bahsediliyor. 

Soylu, "dinozor" kelimesini "dinazor" şeklinde yazdığı paylaşımını "Bu gençler bir başka ‘Dinazor’lara aslında birer ‘mumya’ olduklarını hatırlatmışlar" notuyla paylaştı.

SOSYAL MEDYA KULLANICILARINDAN TEPKİ

Soylu'nun bu paylaşımına ise sosyal medya kullanıcılarından tepki yağdı. Kimi kullanıcı İçişleri Bakanı'nın üslübunun uygunsuzluğuna vurgu yaparken kimi de ÖSYM sorularının çalınması skandalını hatırlatarak "Şu anda ilgilenmeniz gereken konu bu mu?" sözleriyle tepki gösterdi.

 

Yorumlar