YAŞAM
13 Oca 2020 22:30 Son Güncelleme: 13 Oca 2020 23:21

Sosyal medyada gündem olmuştu... Hasan için sevindirici haber geldi

Sosyal medyada yayılan ve Türkiye'nin seferber olduğu Ankara'da yaşayan Hasan için Vali Vasip Şahin'den sevindirici haber geldi. Şahin, Hasan'a ulaştıklarını belirterek "Bu akşamdan itibaren Ankara Valiliği olarak sorun ve ihtiyaçlarıyla yakından ilgileniyoruz." dedi.

Haberi Dinle

Sosyal medyada yayılan ve Türkiye'nin seferber olduğu Ankara'da yaşayan Hasan için Vali Vasip Şahin'den sevindirici haber geldi. 

Sosyal medyada görüntüleri hızla paylaşılan ve sokakta yaşamasına rağmen iyimserliğini yitirmeyen Hasan, gün boyu en çok ilgi gören isim oldu. 

“Ankaralılar ve Çankırılılar Sokakta yaşayan Genç Hasan’ı arıyor” başlığıyla sosyal medyada görüntüleri hızla yayılan gün boyu en çok ilgi toplayan isim oldu. 

Anneannesi öldükten sonra sokakta yaşadığını, mendil satarak geçimini sağlamaya çalıştığını, parası olursa haftada bir otelde kaldığını anlatan Hasan’ın görüntüleri sosyal medyada hızla yayıldı. “Allah bir gün benim de yüzüme gülecek” diyerek iyimserliğini kaybetmeyen Hasan’ın görüntüsünü, “Ahbap Platformu” yöneticisi Haluk Levent de “Ankara Ahbap! Kardeşimizi bulalım! Ankara’da yaşayan bir dostumuz iş ayarladı kendisine. Kalacak yeri de ayarlarız” notuyla paylaştı. 

Sanatçı Haluk Levent, “Hasan kardeşimize iş de aş da kalacak yer de bulundu bilginize...” yanıtı gelince, bu kez twitterden “Benim twitimden önce iş bulunduğu haberi geldi. Kim işe yerleştirirse hem mutlu oluruz hem de diğer destekleri yaparız. Olmazsa da bi dostumuz işe alacak.” diye paylaşımda bulundu. 

Ankara Valisi Vasip Şahin, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Gönlü zengin, yüreği kocaman Hasan’a ulaştık. Bu akşamdan itibaren Ankara Valiliği olarak sorun ve ihtiyaçlarıyla yakından ilgileniyoruz." ifadelerini kullandı. 

HASAN SOSYAL MEDYANIN GÜNDEMİNE OTURMUŞTU 

Hasan... 29 yaşında. Ankara'da yaşıyor. Babaannesini kaybettikten sonra bir başına sokakta yaşamak zorunda kalmış. Mendil satarak geçimini sağlamaya çalışan, haftada bir otelde kalma imkanı bulduğu için Allah'a şükrettiğini söyleyen Hasan'ın sözleri adeta ders niteliğinde. Sosyal medyadan paylaşılan videoda, yaşadıklarını kısaca şöyle özetliyor Hasan: "Sokaklarda selpak satıyorum. Parasıyla çorba içiyorum. Yalnızlıktan dolayı üzülüyorum... Ama şöyle bir şey var: Allah insanı sınar. Allah şu an beni sınıyor ve bana taşıyamayacağım yükü vermiyor. Genelde metronun kapısının dibinde yatıyorum. Gece 1'de kapanıyor, yere karton seriyorum, havalandırma sıcak üflediği için orada yaşıyorum ben. Ama Allah insana taşıyamayacağı yükü vermez. Benim de evim olacak, düzenim olacak... Buna inanıyorum." 

İş arayışında olduğunu da anlatan Hasan, insanların kendisine önyargıyla yaklaşmasına üzüldüğünü belirterek, "Şu an selpak satıyorum, iş bulamıyorum. Sokakta yaşadığımı söyleyene kadar problem yok ama onu söyleyince almıyorlar" diye konuştu.

 

Yorumlar