SİYASET
03 Tem 2020 23:21 Son Güncelleme: 03 Tem 2020 23:21

Son anket sonuçları açıklandı: Vatandaşlar erken seçim istiyor mu?

Metropoll Araştırma Şirketi tarafından yapılan "Türkiye'nin Nabzı Haziran 2020" anketinde vatandaşlara “Erken bir seçim olmasını ister misiniz?" sorusu yöneltti. Vatandaşların 53,1'inin erken seçim yapılmaması gerektiğini düşündüğü ortaya çıktı.

Haberi Dinle

Son dönemde gündeme gelen erken seçim tartışmalarına ilişkin yapılan son anketin sonuçları yayınlandı. Metropoll Araştırma Şirketi tarafından yapılan "Türkiye'nin Nabzı Haziran 2020" anketinde seçmenlere "Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı yapış tarzını onaylıyor musunuz?" ve "Erken seçim istiyor musunuz?" soruları yöneltildi. 

HALK ERKEN SEÇİM İSTEMİYOR

Vatandaşların yüzde 35.5'i erken bir seçime sıcak baktığını belirtti. Erken seçim olmasını istemeyenlerin oranı ise yüzde 53,1 olarak ölçüldü. Ankete katılan vatandaşların yüzde 11'i ise bu konuda bir görüş bildirmedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN GÖREV ONAYI

Ankette vatandaşlara "Genel olarak düşündüğünüzde, Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı yapış tarzını onaylıyor musunuz?" sorusu da yöneltildi. Anket sonucuna göre; "Evet, onaylıyorum" diyenlerin oranı yüzde 52, "Hayır, onaylamıyorum" diyenlerin oranı yüzde 40,9, "Fikrim yok" diyenlerin oranı ise yüzde 7,2 oldu.

Yorumlar