21 °c

Sıcaktan bunalan denize koştu!

Hava sıcaklığının 38 dereceyi bulduğu gözde turizm merkezi Antalya'da tatilciler sahillerde yoğunluk oluşturdu. Antalya'da Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde etkili  olan sıcak hava...

Sıcaktan bunalan denize koştu!
26/06/2017 15:43 - Güncelleme : 08/04/2019 10:23

Antalya'da Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde etkili  olan sıcak hava nedeniyle vatandaşlar ve turistler sahilleri doldurdu.

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Antalya Bölgesel Tahmin ve Uyarı  Merkezinden alınan bilgiye göre turistik şehirde hava sıcaklığı öğlen saatlerinde  38 dereceyi buldu. Deniz suyu sıcaklığının da 25 derece ölçüldüğü kentte bayramın  ikinci gününde de plajlarda yoğunluk yaşandı.

Düşük nemin de etkisiyle kavurucu hale gelen sıcaktan bunalan  Antalyalılar ve tatil için kente gelenler ünlü konyaaltı Sahil'ne akın etti.

Plaj şemsiyelerinin altında güneşten korunmaya çalışanlar serinlemek  için sık sık denize girdi.

Türkiye'nin gözde turizm merkezi Antalya'da bayram tatilini geçirmeye  gelenler havuzlar ve su parklarında da yoğunluğa oluşturdu.

Ankara'dan bayram tatiline geldiklerini belirten Nebahat Çelik,  Antalya'nın çok güzel olduğunu söyledi. Tatillerinin çok iyi geçtiğini ve denizin  çok temiz olduğunu ifade eden Çelik, "Hava tahmin ettiğimiz gibi oldukça sıcak.  Sıcak havayı görünce ailece denize koştuk. Sabah erken geldik ve uzun zamandır  denizin tadını çıkartıyoruz. Herkese tatil için Antalya'yı öneriyorum." dedi.

 Meteoroloji yetkilileri, Antalya'da sıcak havanın etkisini  sürdürmesinin ve hafta sonu 40 dereceyi bulmasının beklendiğini kaydetti.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.