27 °c

Şeytanın aklına gelmez! Bankacıdan 952 bin liralık vurgun

Avcılar’da özel bir bankada görev yapan E.Ç., iki müşteri adına kredi çekip yaklaşık 952 bin lirayı zimmetine geçirdiği iddasıyla ağır ceza mahkemesinde yargılanıyor.

Şeytanın aklına gelmez! Bankacıdan 952 bin liralık vurgun
12/04/2019 08:48 - Güncelleme : 12/04/2019 08:52

Özel bir bankanın İstanbul Avcılar'daki şubesinde Müşteri İlişkileri Yöneticisi olarak görev yapan E. Ç. hakkında banka müşterilerinin hesaplarından zimmetine para geçirdiği iddiasıyla dava açıldı. İddianameye göre, E. Ç.'nin iki ayrı şirket sahibi E. T. ve A. Y. isimli banka müşterilerine bilgileri dışında kredi kullandırdı ve kredi tutarını yine müşterilerin bilgisi dışında açtığı hesaplara aktardı. Bu müşterilerin hesaplarından toplam 952 bin 500 lira tutarında zimmet eylemi gerçekleştirdi.

İMZALARINI TAKLİT ETTİ

Şüphelinin kredi başvuru ve transfer talimatları işlemleri sırasında ilgili müşterilerin imzalarını taklit ettiği belirlendi. E. Ç.'nin bilgileri dışında banka müşterilerinin cep telefonu ve adres bilgilerini değiştirerek hesaplarında yapılan işlemlerden haberdar olmalarını engellediği bilgisi de iddianamede yer aldı. Şüphelinin banka müfettişine verdiği yazılı beyanlarında ve soruşturma sırasında alınan ifadesinde, üzerine atılı suçlamayı kabul ettiği iddianamede yer aldı. İdianamede, şüphelinin, 'nitelikli zimmet' ve "541 Sayılı Bankacılık Kanununa Aykırılık" suçlarından cezalandırılması talep edildi. Şüpheli ilerleyen günlerde Ağır Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.