03 Tem 2022 13:10 Son Güncelleme: 03 Tem 2022 13:16

Sel bölgesinde çalışan komandolar yerde buldu! Öpüp duvara astılar!

Kastamonu Bozkurt'te yaşanan selin ardından temizlik çalışmalarını sürdüren komandolar, bir işyerinde çamurun içinde kalan Türk bayrağı ile Atatürk posterini yıkayıp öptükten sonra yüksek bir yere astı.

Sel bölgesinde çalışan komandolar yerde buldu! Öpüp duvara astılar!
Haberi Dinle

Kastamonu’da 27 Haziran’da yaşanan şiddetli yağmurun ardından yaşanan selin yaralarını sarmak için çalışmalar sürüyor. Bozkurt ilçesinin İlişi köyü ile İnebolu ilçesinin Evrenye ve Özlüce köylerinde selde iş yerlerine ve evlere sürüklenen toprak, kum, ağaç ve kaya parçalarının kaldırılması için ekipler yoğun bir çalışma yürütüyor.

Sel bölgesinde çalışan komandolar yerde buldu! Öpüp duvara astılar! - Resim : 1

Kastamonu İl Jandarma Komutanlığına bağlı komando birlikleri, temizlik çalışmaları yaptıkları sırada çamurun içinde Türk bayrağı ile Atatürk posterinin olduğunu fark etti. Jandarma komando ekipleri, çamurun içinden çıkardıkları Türk bayrağı ile Atatürk posterini yıkayıp, öperek işyerinin duvarına astı. Komandoların Türk bayrağı ile Atatürk posterini çamurda bulup temizleyerek iş yerinin duvarına asmaları vatandaşların da büyük takdirini kazandı.

Sel bölgesinde çalışan komandolar yerde buldu! Öpüp duvara astılar! - Resim : 2

Jandarma komando ekipleri geçen yıl olduğu gibi bu yıl da selden zarar gören vatandaşların yanında olmayı sürdürüyor. Vatandaşlar, kendilerine yardımda bulunan jandarma komando ekiplerine teşekkür ederek, çay ve kahvenin yanı sıra meyve ikramında bulundu.

Sel bölgesinde çalışan komandolar yerde buldu! Öpüp duvara astılar! - Resim : 3

Selde yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarını da doyuran jandarma komando ekipleri, temizliği tamamlanan alanlara yiyecek bıraktı.

Yorumlar