GÜNDEM
25 Mayıs 2020 20:52 Son Güncelleme: 25 Mayıs 2020 21:13

Savcılık'tan Ramazan Pişkin açıklaması!

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı Ramazan Pişkin'le ilgili bir açıklama yaptı. Başsavcılık, Böçkün'ün akıl hastenesine yatırılmasıyla ilgili, hakkında "taciz" suçundan hüküm olduğu belirtti.

Haberi Dinle

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı Ramazan Pişkin'le ilgili bir açıklama yaptı. Birçok yuvanın dağılmasına, birçok insanın da töhmet altında kalmasına neden olan İstanbul Sözleşmesi'nin maddelerinden birisi olan 'kadın beyanı esastır' maddesi gereğince, insanlara İslam'ı anlatan Ramazan Böçkün'e "tacizci" suçlaması yapıldı. 

 Savcılıktan yapılan açıklamada,

1- Şahsın 2017 yılında Diyarbakır Ulu Cami'yi ziyaret etmekte olan bir kadın vatandaşımıza "Bu şekilde dolaşamazsınız, ince giyinmişsiniz, içinizi görüyorum" dediği, bu nedenle sanık hakkında taciz, takip ve ifşa'dan iddianame düzenlendiği,

2- Dava devam ederken, şahsın babasının, Ramazan Pişkin'in akıl sağlığının yerinde olmadığıyla ilgili başvuru yaptığı, bunun üzerine ilgilinin Diyarbakır Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanlığına sevk edildiği ve yapılan tetkikler sonrasında ilgilinin şizofreni hastası olduğu rapor edildiği,

3- Yargılamada, Ramazan Pişkin'in atlı suçu işlediği sabit görülmekle birlikte, şizofreni raporu nedeniyle tedavi amaçlı olarak hakkında güvenlik tedbiri uygulanmasına karar verildiği belirtildi.


Yorumlar