GÜNDEM
16 Haz 2022 17:20 Son Güncelleme: 16 Haz 2022 17:44

Sağlık Bakanlığı önünde SMA eylemi! 'Benim çocuğum can çekişiyor'

Bir vatandaş, SMA TİP 1 hastası bebeğinin tedavisinde kullanılacak ilacın Türkiye’ye getirilip devlet tarafından karşılanması için Sağlık Bakanlığı önünde protesto eylemi yaptı. Sağlık Bakanı gelmezse kendisine zarar vereceğini söyleyen Altunöz, "Sağlık Bakanı buraya gelecek. Benim evladım can çekişiyor" dedi.

Haberi Dinle

SMA TİP 1 hastası bebeği olan baba Atakan Altunöz, Sağlık Bakanlığı önünde eylem yaptı. Eline yanıcı madde alan Atakan Altunöz, Sağlık Bakanı gelmezse kendisine zarar vereceğini söyledi.

Çevredekiler Altunöz'ü, “Yapma, çocuğunu, eşini düşün” diye sakinleştirmeye çalıştı. Altunöz’ün ‘kendimi yakarım’ demesi üzerine, bir özel güvenlik görevlisinin, “Geçen de senin gibi birisi geldi Bakan görüştü, işini çözdü gitti” sözleriyle ikna etmeye çalıştığı görüldü.

Atakan Altunöz, kendisine engel olmaya çalışanlara şunları söyledi:

“SAĞLIK BAKANI BURAYA GELECEK. BENİM EVLADIM CAN ÇEKİŞİYOR”

“Kimse yanaşmayacak bana, Sağlık Bakanı buraya gelecek. Benim evladım can çekişiyor, yaklaşma. Evladım SMA hastası, orada can çekişiyor. Bana yaklaşmayacaksın, uzaklaş. Konuşmayacağız, bana kimse yaklaşmayacak; Göktuğ benim evladım. Göktuğ, SMA TİP 1 hastası, bu ilacı devlet versin. Yaklaşmayın, yakarım kendimi. Bakan buraya gelecek. Bakın görün, hepinizin evlatları var, evladım orada can çekişiyor.”

Altunöz’ün elinde tuttuğu şişedeki maddenin gözüne sıçradığı ve Bilkent Şehir Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından ifadesi için Balgat Polis Karakolu’na götürüleceği öğrenildi.

 

Yorumlar