GÜNDEM
24 Şub 2021 19:37 Son Güncelleme: 24 Şub 2021 19:57

Sağlık Bakanı Koca'dan kalabalık cenaze özrü

'Bedava aşıya para veriliyor' iddiasıyla ilgili konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Verilmeyecek hesabım yok. Yarın yapacağım toplantıyla detaylı bir açıklama yapacağım" dedi. Bakan Koca, İstanbul'da katıldığı cenaze töreniyle ilgili de bir açıklama yaparak kalabalık için özür diledi. Koca ''Mesafenin ortadan kalkabileceğini öngörmedim, benim kusurum. Bu nedenle ben vatandaşlarımdan özür diliyorum'' dedi.

Haberi Dinle

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Ben cenazede o tarz mesafenin ortadan kalkabileceği görüntünün olabileceğini ön görmedik. Öngörmem gerekiyordu. Vatandaşımızdan bu konuda özür diliyorum” dedi.

Koca, gazetecilerin sorularını cevapladı. Koca, CHP Genel başkanı Kılıçdaroğlu’nun bir milyon doz aşının ücretsiz verilmesine karşın fatura kesildiğine ilişkin iddialara, pandemi sürecinde her vatandaşa eşit şekilde hizmet etmeye çalıştığını ifade etti. Koca, “Bu yaklaşımı ahlaki bulmuyorum. Verilmeyecek hesabımız yok. 83 milyon vatandaşımızla birlikte mücadeleyi devam ettirmekten yanayım. Bununla ilgili detaylı bilgiyi vatandaşımızın zihnini bulandırmak isteyenlere cevaben yarın basın toplantısında açıklama yapacağım” ifadelerini kullandı.

Saraç’ın cenazesine ilişkin soruya Koca, “Kalabalık ve kapalı ortamlarda bulaşının fazla olduğunu biliyoruz. Ben cenazede o tarz mesafenin ortadan kalkabileceği görüntünün olabileceğini ön görmedik. Öngörmem gerekiyordu. Vatandaşımızdan bu konuda özür diliyorum. Bizler 83 milyon olarak eşit fedakarlık göstererek pandemi döneminde mücadeleye katkı sağlamalı” dedi.

Kaynak : İHA

Yorumlar