GÜNDEM
27 Oca 2022 16:04 Son Güncelleme: 27 Oca 2022 16:05

Rusya’dan İstanbul Havalimanı’na soruşturma!

Moskova Savcılığı, İstanbul Havalimanı’nda mahsur kalan vatandaşlarının haklarının ihlaline ilişkin inceleme başlattı. Savcılık inceleme dahilinde havayolu şirketlerinin vatandaşlarına yeme-içme, konaklama dahil olmak üzere, hangi hizmetleri sağladığını kontrol edecek.

Haberi Dinle

Rusya, İstanbul Havalimanı’nda önceki gün kar ve fırtına nedeniyle uçuşlarda yaşanan gecikmeler nedeniyle alanda mahsur kalan Rus yolcuların haklarının ihlal edilip edilmediğine ilişkin inceleme başlattı.

İstanbul'da yoğun kar yağışı nedeniyle günlük hayat adeta durma noktasına geldi. Uçuşlar iptal oldu, seferler ertelendi, tedbirsiz yola çıkan birçok vatandaş araçlarıyla saatlerce yollarda mahsur kaldı. Uçuşların iptal olduğu İstanbul Havalimanı'nda ise mahsur kalan yurttaşlara üzerinde yatmaları için kartonlar dağıtıldı. Turistler ise otellere yerleştirilemedikleri için durumu 'we need hotel' (Otele ihtiyacımız var) sloganlarıyla protesto etti.

Sputnik'te yer alan habere göre; Rusya’da Moskova Bölgelerarası Ulaştırma Savcılığı, İstanbul Havalimanı'nda uçuşları iptal olan yolcuların haklarının ihlal edilip edilmediğine yönelik soruşturma başlattı.

Savcılık açıklamasında, “Moskova Bölgelerarası Ulaştırma Savcılığı, İstanbul Havalimanı’nda seferlerdeki kalkış ve inişlerdeki gecikmeler nedeniyle yolcu haklarına riayet edilip edilmediğine ilişkin inceleme başlattı. Kötü hava koşulları nedeniyle İstanbul Havalimanı’nda binden fazla uçuş ertelenmiş ve iptal edilmişti” ifadeleri kullanıldı.

Moskova Savcılığı, özellikle de yolcuların mahsur kalmasının ardından havayolu şirketlerinin müşterilerine yeme-içme, konaklama dahil olmak üzere, hangi hizmetleri sağladığını kontrol edecek. Savcılık ayrıca Moskova Moskova’daki havacılık hizmetlerinin yolcuları uçuşlarındaki gecikmeleri bilgilendirme konusunda ne kadar dakik davrandığını değerlendirecek.

Yorumlar