DÜNYA
22 Şub 2017 08:17 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 07:41

Rus milyardere 450 milyon dolarlık haciz!

Rus milyarder Melniçenko’nun 8 katlı 450 milyon dolarlık süper yatına, 16 milyon dolarlık son taksiti ödemediği için el konuldu

Haberi Dinle

Dünyanın en büyük yatlarından birine ödeme anlaşmazlığı nedeniyle el konuldu. AP ajansının The Gibraltar Cronicle Gazetesi'ne dayandırdığı haberine göre Rus milyarder Andrey Melniçenko'nun siparişi üzerine Almanya'da özel olarak üretilen lüks yata, üretici firmanın 'Son taksit olan 16 milyon dolar ödenmedi' şikâyeti üzerine Cebelitarık limanında el konuldu.

Henüz adı konulmamış "Sailing Yatch A." (Yelkenli Yat A.) olarak anılan 8 katlı, yaklaşık 450 milyon dolar değerindeki lüks yatın kısa süre önce suya indirildiği açıklandı. Üretici firma Nobiskrug tarafından yapılan açıklamada küçük sorunların olduğu, taraflar arasında görüşmelerin devam ettiği ve sorunun kısa süre içerisinde çözüleceği ifade edildi. Yat el konulduğunda yakıt ikmali için Almanya'ya yola çıkmaya hazırlanıyordu. Dizel ve elektrikli motorlarla donatılan yat, kurşun geçirmez camdan inşa edilen odaya, havuza, helikopter pistine hatta asansörlere sahip. İş adamıMelniçenko, 13.4 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 139. insanı konumunda.

Habertürk

Yorumlar