DÜNYA
19 Mayıs 2019 00:07 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 10:55

Ruhani'den çok sert ABD mesajı

İranlı sanatçılar ve aktivistler ile bir araya gelen İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD tarafından dayatılan bir müzakereyi asla kabul etmeyeceklerini belirterek "ABD’nin zorbalıklarına teslim olmayacağız." dedi.

Haberi Dinle

ABD’NİN ZORBALIKLARINA TESLİM OLMAYACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, P5+1 ülkeleri olarak bilinen Birleşmiş Milletler Güvenlik Kurulu’nun beş üye ülkesi Çin, Fransa, Rusya, İngiltere ABD’ye ek olarak bir de Almanya ile imzalanan nükleer anlaşmanın önemine ve ülke ekonomisine sağladığı katkıya işaret ederek, "ABD’nin zorbalıklarına teslim olmayacağız. Biz müzakere ve mantık ehliyiz" ifadelerini kullandı.

BÖYLESİ BİR MÜZAKEREYİ ASLA KABUL ETMEYİZ

ABD’nin İran’ı müzakereye çektiğine dair iddiaların asılsız olduğunu belirten Ruhani, “Bugün içerisinde olduğumuz tüm zorluklara rağmen geleceğe umutla bakmaktayız ve bu zorlukları hep birlikte aşacağız. Tüm dünya güçleri el ele verseler de böylesi bir müzakereyi asla kabul etmeyiz” dedi. 

İran milletinin müzakere ehli olduğunu ve üye ülkeler ile müzakerede başarılı olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Ruhani, “Kimseden korkumuz yok ve zorbalık karşısında asla teslim olmayız” şeklinde konuştu.

Yorumlar