GÜNDEM
06 Haz 2021 12:02 Son Güncelleme: 06 Haz 2021 12:05

Risk seviyesi düştü, karantinasız Almanya uçuşları başladı

Almanya, Türkiye'nin koronavirüs salgını ile ilgili risk seviyesini 'yüksek insidans bölgesi' kategorisinden 'risk bölgesi' kategorisine indirdi. Bugünden itibaren karantinasız Almanya uçuşları başladı.

Haberi Dinle

Almanya hükümeti aralarında Türkiye’nin de olduğu üç ülkenin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk kategorisini "yüksek insidans bölgesi"nden "risk bölgesi"ne düşürdü.

6 Haziran Pazar gününden (bugün) itibaren geçerli olacak uygulama ile Türkiye'den Almanya'ya gelenlere uygulanan 5 ile 10 gün arasındaki karantina zorunluluğu kalkıyor. Türkiye'den gelirken yanında koronavirüs negatif olduğunu gösteren geçerli bir test bulunduranlar Pazar gününden itibaren izolasyona girmek mecburiyetinde kalmayacak.

UÇUŞLAR BAŞLADI

Türkiye’de 17 kentten Almanya’da 14 noktaya direkt tarifeli sefer sunan SunExpress, bugün itibarıyla karantinasız Almanya seferlerinin başladı. Türkiye ile Almanya arasında seyahat edecek yolcular her iki ülkeye girişte PCR veya hızlı antijen testi sonuçlarından birini veya aşı sertifikası ya da Kovid-19 hastalığının son 6 ay içinde geçirildiğine dair resmi otoritelerce düzenlenen belgeyi ibraz etme zorunluluğu bulunuyor.

SunExpress’in Antalya, İzmir, Ankara, Samsun, Adana, Gaziantep, Diyarbakir, Trabzon, Eskişehir, Kayseri, Elazığ, Konya, Hatay, Bodrum, Dalaman, Zonguldak ve Malatya olmak üzere Türkiye’de toplamda 17 şehirden direkt karşılıklı sefer sunduğu Alman destinasyonları şu şekilde:

Berlin, Bremen, Dortmund, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburg, Hannover, Köln, Leipzig, Münih, Münster, Nürnberg, Saarbrücken ve Stuttgart.

Yorumlar