SPOR
14 Kas 2017 00:07 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 10:17

Rıdvan Dilmen: Türkiye'de yarından itibaren sıkıntılı süreç başlayacak

Eski futbolcu Rıdvan Dilmen, Erol Erdal Alkan'ın milli takıma çağrılması üzerinden Lucescu'yu eleştirdi. Dilmen, "Türkiye'de yarından itibaren sıkıntılı bir süreç başlayacak" dedi.

Haberi Dinle

Rıdvan Dilmen,  Hollanda 2. Ligi'nde top koşturan Erol  Erdal Alkan'ın Milli Takım'a çağrılmasıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

"LUCESCU'NUN DAVRANIŞLARI BENİ ÜMİTSİZLİĞE DÜŞÜRÜYOR"

"Lucescu'nun davranışları beni gelecek ile ilgili ümitsizliğe düşürüyor. Çünkü çok değerli bir teknik adamdır. Ancak tercihlerde bir takım özellikle son günlerdeki spekülasyonlar biraz ürkütüyor beni. Yoksa gençleştirme politikası, bu oyuncuları izlemek istemesi sonuçları asla benim için önemli değil. Bu 11'lerin ne verebileceği önemli. Zaten maçtan sonra görüşeceğiz. Çarpıcı iddialar var. Bu iddialar doğruysa  Lucescu falan yani  Türkiye'de kusura bakmayın diyeceksiniz göndereceksiniz."

"YARINDAN İTİBAREN SIKINTILI BİR SÜREÇ BAŞLAYACAK"

"Eğer bu doğruysa çok sıkıntılı bir süreç başlayacak diye düşünüyorum yarından itibaren  Türkiye'de. Bir kardeşimiz, bir oyuncu ismi Erdal, gurbetçi kardeşimiz.  Surinam asıllı  Hollanda'lı Milli Takıma'a davet edilmiş. Gurur verici herkes için."

"3. LİGDE OYNAYAMAYAN OYUNCU MİLLİ TAKIMA ÇAĞRILIYOR"

"Ancak oyuncunun backgroundına baktığımız zaman, Milli Takım'daki kapaistesi tabii ki 1-2 ayda çağ atladıysa farklı ama bin Euro'ya çalışan bir oyuncu ki olabilir."

"Eğer bugün  Türkiye'de 2. ve 3. liglerde bile oynayamayan bir oyuncuysa ve Milli Takım'a geliyorsa bu gerçekten gündemin bence yılların en büyük bombası olur. Antrenörü aradım beğenmedik dedi. Milli Takım antrenmanları deneme tahtası değildir. Bu anlamda soru işareti var."

Yorumlar