21 Kas 2023 19:40 Son Güncelleme: 21 Kas 2023 19:42

Rahmi Koç: 200 vekil ve 2 milyon memur Türkiye'ye yeter

İş insanı Rahmi Koç, ekonomiye ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. Nüfus artışının kontrol altına alınması gerektiğini belirten Koç, "Başımıza ne geliyorsa nüfus artışından geliyor. Okul yetmiyor, gıda yetmiyor, eğitim yetmiyor. Devlette 5.5 milyon kişi çalışıyor. 2 milyon kişiyle bu devlet rahatlıkla döner. 600 milletvekili var, 200'üyle rahatlıkla hallolur." dedi.

Rahmi Koç: 200 vekil ve 2 milyon memur Türkiye'ye yeter
Haberi Dinle

Türkiye'nin önemli iş insanlarından Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, Türkiye ekonomisine ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'de nüfus artış hızının yüksek olduğunu belirten Koç, bunun ekonomiye olumsuz etkisi olduğunu söyledi. Gazete Oksijen'e röportaj veren Koç, "Başımıza ne geliyorsa nüfus artışından geliyor." dedi.

"NÜFUSU KONTROL ETMEMİZ LAZIM"

Nüfus artışı nedeniyle hizmetlerin aksadığını belirten Koç, "Başımıza ne geliyorsa nüfus artışından geliyor. Okul yetmiyor, gıda yetmiyor, eğitim yetmiyor. Hastane yetmiyor, hiçbir şey yetmiyor bugünkü durumda. Bir defa nüfusu kontrol etmemiz lazım." dedi.

"2 MİLYON MEMUR VE 200 VEKİL YETER"

Koç sözlerine şöyle devam etti:

"Bu kadar nüfusla hareket etmek ve ekonomiyi sağlamlaştırmak zor. Çünkü kendi yarattığımız kaynak kendimize yetmiyor. Muhakkak dışarıdan kaynak icap ediyor. Bugün memlekette işsizlik çok. Bir kişiye iş bulmak için 60 binle 80 bin dolar arasında yatırım icap ediyor. Bu yatırımın gelebilmesi için de altyapının düzenlenip yerine oturtulması lazım.

Diyorlar ki, devlette 5.5 milyon kişi çalışıyor. Buna askerler dahil değil. Dolayısıyla 2 milyon kişiyle bu devlet rahatlıkla döner. 600 milletvekili var, 200'üyle rahatlıkla hallolur."

Yorumlar