GÜNDEM
09 Kas 2019 08:53 Son Güncelleme: 09 Kas 2019 09:00

PYG/PYD terör örgütü Türkiye üzerinden Avrupa’ya DEAŞ şantajına başladı

Ana omurgasını terör örgütü PKK uzantısı YPG'nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri (SDG), Batı basını üzerinden Avrupa'ya resmen şantaj yaptı. SDG’nin siyasi kanadının yöneticilerinden İlham Ahmed, 'Avrupa Birliği (AB) Türkiye’ye karşı sert önlemler almazsa, geri dönen IŞİD’li savaşçı akınıyla karşı karşıya kalır' dedi.

Haberi Dinle

SDG’nin siyasi kanadının yöneticilerinden İlham Ahmed, Reuters haber ajansına verdiği mülakatta, “Avrupa Birliği (AB) Türkiye’ye karşı sert önlemler almazsa, geri dönen IŞİD’li savaşçı akınıyla karşı karşıya kalır” dedi.

ABD’yi Suriye’nin kuzeydoğusundan keyfi şekilde çekilmekle suçlayan ve bunun büyük bir tehlikeye yol açtığını savunan Ahmed, “Bu, birçok IŞİD üyesinin kaçmasına yol açtı, onlar terörizm faaliyetlerine devam etmek için kendi ülkelerine dönecekler” dedi.

Bu durumun genel olarak Avrupa ve İngiltere için tehdit teşkil ettiğini savunan Ahmed, Avrupa Birliği’ne Türkiye-Suriye sınırını korumak ve IŞİD’lilerin geşişlerini engellemek için 2 asker göndermesi yolunda çağrıda bulundu.

Avrupa’dan Türkiye’ye silah satışını durdurmasını da isteyen terör örgütü temsilcisi, “İnsanlarımız Avrupa silahlarıyla ölüyor” dedi.

Yorumlar