DÜNYA
07 Tem 2017 11:35 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 07:48

Putin, Hamburg'a ulaştı Trump'la ilk kez bir araya gelecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, G20 zirvesinin gerçekleşeceği Almanya’nın Hamburg kentine ulaştı. Putin, zirve kapsamında bugün ABD Başkanı Donald Trump’la ilk kez yüz yüze görüşecek.

Haberi Dinle

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in uçağı, G20 liderler zirvesinin başlayacağı Almanya’nın Hamburg kentine iniş yaptı. Putin, zirve kapsamında bugün ABD Başkanı Donald Trump’la ilk kez bir araya gelecek. Liderlerin görüşmesinin Türkiye saati ile 16.45’te başlaması ve tarafların Rusya’nın ABD’de el konulan diplomatik mülklerinin yanı sıra Suriye krizi gibi uluslararası ele alması bekleniyor.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov daha önce, liderlerin yapacağı görüşmenin gündeminde Suriye’deki durumun ve Ukrayna krizinin olacağını açıklamıştı.

Öte yandan Putin’in iki gün sürecek zirve çerçevesinde 10’dan fazla görüşme yapması planlanıyor. Putin’in görüşeceği liderler arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da yer alıyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ikili arasındaki görüşmenin büyük ihtimalle 8 Temmuz’da gerçekleşeceğini söylemişti.

ETİKETLER
#PUTİN #TRUMP #hamburg
Yorumlar