GÜNDEM
19 Ara 2017 17:27 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:32

PKK’ya 30 yılın en ağır darbesi

Terör örgütleri ile mücadelesini aralıksız sürdüren güvenlik güçleri, son yılların en büyük başarısına imza atıyor. Eylül 2016'dan bu yana 115’i sözde sorumlu 4 bin 536 terörist etkisiz hale getirildi

Haberi Dinle

Güvenlik güçleri, Türkiye'nin barış ve huzur ortamını bozmayı hedefleyen terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarını kararlılıkla sürdürüyor.  PKK'nın üs olarak kullanmak istediği Hakkari, Bitlis, Tunceli, Şırnak ve Diyarbakır kırsalı başta olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile sınır ötesinde teröristlere göz açtırılmıyor.

ÖRGÜT BÜYÜK KAYIPLAR VERDİ

Teröristleri amansız takibe alan Mehmetçik ve polis, havadan savaş uçakları, helikopterler, silahlı ve silahsız insansız hava araçları, karadan da top atışları, termal kameralar ve zırhlı araçlarla örgüte yönelik başarılı operasyonlar düzenledi. Terör örgütü operasyonlarda gerek mühimmat gerekse üye bakımından büyük kayıp verdi.

115 SÖZDE SORUMLU ETKİSİZ

Katılımın da azalması ile eylemlerini gerçekleştirecek eleman bulamayan terör örgütü, uzun yıllar silahlı çatışmaya girmeyen sözde sorumlularını öne sürmek zorunda kaldı. Güvenlik güçleri ise terör örgütü PKK'ya son yılların en ağır darbesini indirerek 115'i örgütün sözde sorumlusu 4 bin 536 teröristi etkisiz hale getirdi.

ETİKETLER
#terör #asker #pkk #darbe
Yorumlar