29 °c

PKK'nın kirli yüzü, kadın teröristin not defterinde ortaya çıktı

Terör örgütü PKK içerisinde kadın teröristlere tecavüz edildiğine ilişkin ifadeler, bu kez örgüt elemanlarınca infaz edilen kadın bir teröristin üzerinden çıkan not defterine yansıdı.

PKK'nın kirli yüzü, kadın teröristin not defterinde ortaya çıktı
25/05/2019 19:19 - Güncelleme : 25/05/2019 19:19

TACİZ VE TECAVÜZE UĞRADI

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, güvenlik güçlerine teslim olan "Tuncay" kod adlı terörist, örgüt mensuplarınca bıçaklanarak infaz edilen bir kadın teröristin üzerinden çıkan not defterine yansıyan ifadeleri anlattı. "Tuncay" kod adlı terörist, kadın teröristin not defterinde, birçok defa tacize hatta tecavüze maruz kaldığı, direndiği zaman aç ve susuz bırakıldığına ilişkin ifadeler yazdığını bildirdi. 

Not defterinde, uyuşturucu kullanan örgüt mensuplarınca kadın teröristin uyuşturucuya alıştırılmaya zorlandığına yönelik ifadelerin de yer aldığını belirten "Tuncay" kod adlı terörist, kadın teröristin, kendisiyle aynı durumda başka kadınların da olduğunu ve bu şekilde yaşamaya devam etmek istemediğini yazdığını ifade etti. 

KÖTÜ ŞARTLARDA YAŞAM İTİRAFI

"Tuncay" kod adlı terörist, not defterinde, örgütte özellikle kadınların çok kötü şartlarda yaşamaya mecbur bırakıldıklarına ilişkin ifadeler olduğunu da aktardı. 

Kadın teröristin, örgüt tarafından infaz edildiğini anlatan "Tuncay", örgütte bu tür olayların yaygın olduğunu, kandırılarak örgüte katılan gençlerin benzer sonlar yaşadığını söyledi. 

Teslim olan terörist, örgüte katıldığı için pişman olduğunu ifade etti.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • haydir 25 Mayıs 2019 20:02 iste PKK DEYINCE özgürlük böyledir ya tecavüzü her gün kabul edeceksin veya ajan yalaniyla infaz edilirsiniz haydi igdin PKK ya gnecler hem sizi orada tecavüz ederler hem sonra hapiste ac susuz birakirlar ve sonunda öldürüler gencler haydi kicinizi PKK ya verin cikarin özgürlügün tadini degilmi kadinlarada aynisi oluyor.

    CEVAP YAZ 0 0 (0) Öne çıkart

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.