GÜNDEM
26 Oca 2016 18:53 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 02:15

PKK'nın 3 yöneticisi kayıplara karıştı

Şırnak'ın Cizre ilçesindeki operasyonda terör örgütü PKK mensuplarının yanı sıra sözde ilçe yöneticileri de darbe aldı.

Haberi Dinle

Şırnak‘ın Cizre ilçesinde yürütülen operasyonda, terör örgütü PKK mensuplarının yanı sıra örgütün sözde ilçe yöneticileri de büyük darbe aldı.

Cizre‘de PKK‘lı teröristlere yönelik düzenlenen ‘Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci‘ operasyonu sürüyor. Çalışmalarda 446 terörist etkisiz hale getirildi, 132 terörist sağ olarak ele geçirildi, 432 barikat kaldırıldı, 126 hendek kapatıldı.

Büyük kısmı teröristlerden temizlenen ilçenin sadece Sur ve Cudi mahallelerinde güvenlik güçleriyle terör örgütü mensupları arasında çatışmalar sürüyor.

Operasyonda sıkışan örgütün ‘Agir‘, ‘Doktor‘ ve ‘Dijvar‘ kod adlı sözde Cizre sorumluları, Kandil‘den gelen telsiz çağrılarına yanıt vermiyor. Bu teröristlerin etkisiz hale getirildiği ya da ilçeden kaçtığı değerlendiriliyor.

‘Sipan‘ kod adlı terörist ise yaralandı. Terör örgütü PKK‘nın uzantısı YPS‘nin (Sivil Savunma Birlikleri) sözde Cizre sorumlusu Rüzgar Y. ise güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada etkisiz hale getirildi. Terör örgütü uzantısı ‘YPS-Jin‘in kuruluş bildirgesini okuyan terörist S.H.K. da ilçeden çıkmaya çalışırken yakalandı.

Örgütün sözde mahkemesi ortaya çıkarıldı

Güvenlik güçlerinin Nur Mahallesi‘ndeki operasyonunda, terör örgütü PKK mensuplarının sözde mahkeme olarak kullandığı bina ortaya çıkarıldı.

Bina içerisinde terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan‘ın posterleri, örgütün sözde bayrak ve flamaları bulundu. Mahkeme gibi düzenlenmiş evde, bir bölümü yanmış çok sayıda tutanak ele geçirildi. (AA)

ETİKETLER
#pkk #hendek #Yönetici
Yorumlar