GÜNDEM
09 Nis 2016 11:57 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 02:19

Peygamberler ve sahabeler şehrinde sapkın etkinlik

Halkların Demokratik Kongresi adlı oluşum tarafından hafta sonu Diyarbakır'da düzenlenmek istenen LGBTİ yani Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Travesti ve Transseksüel etkinliğine tepki geldi.

Haberi Dinle

Halkların Demokratik Kongresi adlı oluşum tarafından hafta sonu Diyarbakır'da düzenlenmek istenen LGBTİ etkinliğine tepki geldi.

Diyarbakır İslami Sivil Toplum Kuruluşlarından, Halkların Demokratik Kongresinin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Sümerpark Kompleksinde Pazar günü düzenlemek istediği LGBTİ etkinliğine tepki geldi.

Son aylarda bölgede yaşanan acı olaylar ve Kürt halkının yaşadığı mağduriyet ortadayken özellikle eşcinseller için gelip Diyarbakır'da bir etkinliğin tertiplenmek istenmesi tepkilere neden oldu.

Yarın bir araya gelecek İslami STK'lar, düzenleyecekleri basın toplantısında konu hakkında detaylı değerlendirmede bulunacak.

Platform yetkilileri, mübarek üç aylara girilen bu günlerde, sahabeler şehri Diyarbakır'da LGBTİ'lilere yönelik Sümerpark gibi bir alanda etkinlik düzenlenmek istenmesinin kabul edilemez olduğunu belirttiler.

Yarın yapılacak basın toplantısında konuyla ilgili daha geniş bir açıklamanın yapılacağını belirten Diyarbakır İslami STK'ları temsilcileri, söz konusu etkinliğin iptal edilmesini bekliyor.

Yorumlar