YAŞAM
06 Kas 2019 09:37 Son Güncelleme: 06 Kas 2019 09:47

Pastırma sıcaklıkları geldi

Yapılan son tahminlere göre yurdun genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredecek. İstanbul’da ise hava sıcaklıkları gün içerisinde 23 dereceye kadar ulaşacak. Öte yandan yurdun batı kesimleri için sis , pus ve fırtına uyarısı yapıldı. Güney yönlerden esen rüzgarın hızının 50 kilometreye kadar yükseleceği tahmin ediliyor.

Haberi Dinle

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Kıyı Ege ile Trakya'nın batısının yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın ; Trakya'nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 Km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Sıcaklıkların ise ülkemiz genelinde artarak, mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

LODOS UYARISI

Rüzgarın genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Trakya'nın batısı ile Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli (40-60 Km/saat) esmesi bekleniyor.

İSTANBUL °C, 23°C

Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu

İZMİR °C, 24°C

Parçalı bulutlu, kıyı kesimleri yer yer çok bulutlu

ANKARA °C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu

Yorumlar