GÜNDEM
23 Haz 2022 13:15 Son Güncelleme: 23 Haz 2022 13:34

Özgür Özel'den flaş iddia: 'Kaybedeceklerini bilerek seçime gidecekler, krizi muhalefete atacaklar'

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, iktidarın, kaybedeceğini bilmesine rağmen seçime gideceğini, ekonomik krizi de muhalefetin kucağına atacağını iddia etti. İktidarın muhalefette kalmayı göze aldığını belirten Özel, muhalefete geçen iktidarın bürokrasideki güçlerini de kullanacaklarını öne sürdü.

Haberi Dinle

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, katıldığı bir televizyon programında yaklaşan seçimler ve yaşanan ekonomik kriz hakkında konuştu. Özel, iktidarın, seçimi kaybedeceklerini bile bile yapacağını ve ekonomik krizi muhalefetin kucağına atacağını söyledi.

Özel'in konuşması şöyle:

"Denilen şudur ki seçimi kaybedeceklerini bile bile yapacaklar. Bu ekonomik krizi muhalefetin kucağına atacaklar. Güçlü bir medyaları var, bir tek TRT ile Anadolu Ajansı normale dönebilir, onun dışında bütün kanallar ellerinde.

"DAHA FAZLA KAYBETMEMEK İÇİN SEÇİME GİDECEK"

Bürokraside güçlüler. Yargı bürokrasisinde yeni hükümeti zorlayacak şekilde yargı engelleri olacak, sıkı bir muhalefetle ve Yüce Divan olmadan yani kirli çamaşırlar meydana saçılmadan krizi muhalefetin kucağına atıp bir dönem için muhalefette kalmayı göze alabileceklerini söylüyorlar.

Erdoğan ekimde seçime gidecekse kazanacağını bildiği için değil, martta ya da haziranda daha fazla kaybetmemek için gidiyor diye bir iddia da var.

"MERKEZ BANKASI'NDA MOBBİNGİN ÖTESİNDE SÜRGÜNLER YAŞANIYOR"

Türkiye Merkez Bankası'nda mobbingin ötesinde sürgünler yaşanıyor. 'Yapamazsınız' diyeni İzmir şubesine, Denizli şubesine gönderiyorlar. İşi gücü makro ekonomide analiz yapıp reçete üretmek olan çok üst düzeye gelmiş kişiler partimize başvuruyorlar. Yakınları vasıtasıyla başvuruyorlar. Diyorlar ki 'Benim oğlum şu kadar süredir başekonomist.'

Enflasyon faiz meselesinde ya da 'Kur Korumalı Mevduat meselesi şöyle bir felakete götürür' dediği için 'sen sus' deyip görevden el çektirmeleri falan bırakın Denizli şubesine İzmir şubesine gönderildiği ve 1 yıllık düz memur görevinde yollandıkları söyleniyor. Bürokratların muz cumhuriyetinde olmayacak işler yaptığını da anlatıyorlar.

Merkez Bankası çalışanlarının özellikle mobbinge sürgüne uğrayan veya şikayetçi olanlar, kendisi gelemeyen ablasını yolluyor, babasını yolluyor, 'buna bir şey deyin bir de bizi bilin' diyorlar

 

Yorumlar