02 Kas 2017 17:58 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 10:16

Özer Hurmacı'ya 6 ay men cezası

Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Osmanlıspor forması giyen Özer Hurmacı'nın 6 ay sahalardan men edilmesine karar verdi. Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık...

Özer Hurmacı'ya 6 ay men cezası
Haberi Dinle

Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Osmanlıspor'da top koşturan Özer Hurmacı'ya, Trabzonspor ile olan sözleşmesini haksız feshettiği gerekçesiyle 6 ay futboldan men cezası verdi. 

Trabzonspor ile 31 Mayıs 2018 bitiş tarihli profesyonel futbolcu sözleşmesini 24 Ağustos 2016 tarihinde tek taraflı olarak fesheden Özer Hurmacı için Trabzonspor Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu´nun yanı sıra farklı noktalara da yasal haklarını aramak  için yaptığı başvuru sonuçlandı. 

Trabzonspor'dan KAP'a gönderilen açıklama şu şekilde: "Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nun bugün aldığı karar ile, profesyonel futbolcu Özer Hurmacı'nın şirketimizle olan sözleşmesini haksız nedenle feshettiğine, futbolcu tarafından talep edilen 6,4 milyon TL fesih tazminatının reddine ve futbolcunun 6 ay süre ile tüm müsabakalardan men edilmesine karar vermiştir."

Özer Hurmacı'ya 6 ay men cezası - Resim : 1

Trabzonspor, Ocak 2014'te Özer Hurmacı'yı kiralamış, Temmuz 2015'te ise bonservisini almıştı. Özer, 2016 yaz transfer döneminin son günlerinde bonservissiz olarak Akhisarspor'a transfer olmuştu. Tecrübeli futbolcu bu yaz başından bu yana Osmanlıspor'da forma giyiyordu.

Yorumlar