13 Şub 2024 15:15 Son Güncelleme: 13 Şub 2024 15:25

Özel kalem müdürünü öldürmüştü! İlk ifadesi ortaya çıktı

Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdür Vekili Samet Güdük belediye binasında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Alacak- verecek meselesi yüzünden öldüren zanlı adliye sevk edildi. Zanlı ilk ifadesinde "Silahı çıkartıp, ateş edip onu korkutmak istedim. Öldürme niyetiyle sıkmadım." ifadelerini kullandı.

Özel kalem müdürünü öldürmüştü! İlk ifadesi ortaya çıktı
Haberi Dinle

Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdür Vekili Samet Güdük'ü dün tabancayla öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan şüpheli, adliyeye sevk edildi.

KATİLİN İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Zanlı Mikail G., polise verdiği ifadesinde Güdük ile aralarında alacak-verecek meselesi olduğunu belirterek, "Bu meseleyi konuşmak için yanına gittim. Aklımda onu vurmak yoktu. Paramı istedim, vermedi. Bunun üzerine çok sinirlendim. Silahı çıkartıp, ateş edip onu korkutmak istedim. Öldürme niyetiyle sıkmadım. Sonra da vurulduğunu görünce çıktım, polis merkezine teslim oldum" dedi.

Suç kaydı olmadığı öğrenilen Mikail G. adliyeye sevk edildi.

Diğer yandan, Güdük için Büyükşehir Belediyesi hizmet binası önünde bugün tören düzenlendi. Törene CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, milletvekilleri, ailesi, yakınları ve arkadaşları katıldı. Güdük'ün eşi Duygu, çocuklarından Demir, annesi Aysel, babası İsmail Güdük ile yakınları ve mesai arkadaşları törende üzüntü yaşadı.

Özel kalem müdürünü öldürmüştü! İlk ifadesi ortaya çıktı - Resim : 1Özel kalem müdürünü öldürmüştü! İlk ifadesi ortaya çıktı - Resim : 2

Yorumlar