KORONAVİRÜS
19 Kas 2020 11:31 Son Güncelleme: 19 Kas 2020 11:47

Şehirlerarası otobüs seyahatleri sokağa çıkma yasağından etkilenecek mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kısmi sokağa çıkma yasağının detayları netleşiyor. Yaş fark etmeksizin otobüsle şehirlerarası yolculuk yapacak vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

Haberi Dinle

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 20 Kasım 2020'den itibaren geçerli olacak şekilde getirilen kısmi sokağa çıkma yasağı, şehirlerarası otobüs seyahatlerini etkilemeyecek.

Bilet satış firması Obilet'ten yapılan açıklamaya göre, otobüs ve uçak bileti olan vatandaşlar, yolculuk tarihleriyle sınırlı olmak kaydıyla, hafta sonuna denk gelse dahi sokağa çıkma yasaklarında istisna sayılacak.

Yolcular, yolculuk belgelerine veya biletlerine ait görüntüleri ya da rezervasyon kodlarını ibraz ederek otogar, terminal ve havaalanlarına gidiş-dönüşlerini gerçekleştirebilecek.

ŞEHİRLERARASI YOLCULUKTA YAŞ SINIRLAMASI VAR MI?

Hafta içi belli saatler haricinde sokağa çıkması kısıtlanan 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar da şehirlerarası otobüs ve uçak yolculuklarını gerçekleştirebilecek.

Şehirlerarası otobüs seferleri ve uçuşlar planlandığı şekilde devam edecek. Şehirlerarası otobüs ve uçak biletlerine olan taleplerin özellikle hafta sonlarında artması bekleniyor.

Yorumlar