26 °c

Ortalığı karıştıracak açıklama: O kadar akıllı değiller

Beyaz Saray Sözcüsü Sanders'tan Demokratları kızdıracak bir çıkış geldi. Sanders, televizyon programında Demokratların Trump’ın bütçe raporunu anlayacak kadar akıllı olmadığını öne sürerek, belgelerin yayınlanmasının tehlikeli olduğunu söyledi.

Ortalığı karıştıracak açıklama: O kadar akıllı değiller
15/04/2019 09:05 - Güncelleme : 15/04/2019 09:04

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders yaptığı açıklamada, Kongre’de yer alan Demokratlarının, Başkan Donald Trump’a ait belgeleri almayı başarması halinde vergi iadelerini gözden geçirmek için “yeterince akıllı” olduklarını düşünmediğini ifade etti.

ABD'de bir televizyon kanalına yayın konuğu olarak katılan Sanders, “Bu tehlikeli. Açıkçası çok tehlikeli bir yol. Kongre’de Başkan Trump'ın vergilerinin olacağı binlerce sayfaya bakacak kadar akıllı olduğunu sanmıyorum” sözlerini kullandı.

Vergiler üzerinden Başkan Trump’a, “iğrenç bir kirletme” uyguladıklarını ileri süren Sanders, “Tahminimce çoğu kendi vergisini hazırlamıyor. Başkanın sahip olduğu on yıllarca süren başarıya bakmak ve bir şey bulma konusunda kesinlikle onlara güvenmiyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.