EĞİTİM
31 Ara 2015 10:49 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 02:10

okullar bir gün tatil

İstanbul'da okullar İstanbul Valiliği'nin olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün eğitim öğretime bir gün süreyle ara verildiğini bildirdi.

Haberi Dinle

İstanbul'da okullar İstanbul Valiliği'nin olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün eğitim öğretime bir gün süreyle ara verildiğini bildirdi.

İstanbul Valiliği, kentte devam eden kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için eğitim öğretime bugün bir gün süreyle ara verildiğini bildirdi.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan değerlendirmelere göre, kentte devam eden kar yağışının etkisini sürdürmesi ve aralıklarla artarak devam etmesinin beklendiği belirtildi.

Yağışın olumsuz etkilerinin göz önüne alındığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında meydana getirebileceği olumsuz etkiler göz önüne alınarak, herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla; anaokulları, ilk, orta, liselerde eğitim ve öğretime, özel kreş, gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, rehberlik araştırma merkezleri ve halk eğitim merkezlerinin faaliyetlerine 31 Aralık Perşembe günü bir gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür."

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

Yorumlar