YAŞAM
15 Mar 2017 10:34 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 07:41

Okul yapımı için yüzüğünü bağışladı

Tekirdağ Çorlu'da, ev kadınının okul inşaatı için parmağından çıkarıp bağışladığı yüzüğü, bir iş adamı 15 bin liraya satın aldı. İş adamı satın aldığı yüzüğü, yapılacak okulda sergilenmesi için kaymakamlığa teslim etti.

Haberi Dinle

Çorlu'da ev hanımı Zeynep Yeşildal'ın okul inşaatı için parmağından çıkarıp bağışladığı yüzüğü, bir iş adamı 15 bin liraya satın aldı.

Çorlu Kaymakamlığı tarafından yapılması planlanan ve bunun için kampanya başlatılan ''15 Temmuz Şehitler Okulu''na yardım için 34 yaşındaki ev hanımı Zeynep Yeşildal, parmağındaki altın yüzüğünü Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç'a verdi.

Yeşildal'ın yüzüğünü bağışladığını duyan iş adamı İsmet Şimşek de Kaymakam Kılıç'ı ziyaret ederek, bu yüzüğü satın almak istediğini belirtti.

Şimşek, 15 bin liraya satın aldığı altın yüzüğü, yapılacak okulda sergilenmesi için yeniden Kaymakam Kılıç'a verdi.

Çorlu Kaymakamı Kılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, yapılan bağışın çok anlamlı olduğunu ifade etti.

Yüzüğü bağışlayan ev hanımına da satın alarak okulda sergilenmek üzere bırakan iş adamına da minnettar olduklarını söyleyen Kılıç, ''Okul inşaatı için başlattığımız kampanyamız, çok ciddi yardım görüyor.'' dedi.

İş adamı Şimşek ise yüzüğün okul için bağışlandığını duyduğunda etkilendiğini anlatarak, "Ben de bu anlamlı hareket karşısında sessiz kalamadım.'' değerlendirmesini yaptı.

Yorumlar