GÜNDEM
29 Mayıs 2022 12:14 Son Güncelleme: 29 Mayıs 2022 12:18

ODTÜ bahar şenliklerinde 16 terör gözaltısı!

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) düzenlenen bahar şenliklerindeki yürüyüş sırasında terör örgütü propagandası yaptığı tespit edilen 16 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Yakalananlardan sadece 2’sinin ODTÜ öğrencisi olduğu öğrenilirken, çeşitli suçlardan kaydı bulunan diğer 8 şüpheliden 4’ünün ise terör örgütü üyesi olmaktan suç kaydının olduğu ortaya çıktı.

Haberi Dinle

ODTÜ’de 27 Mayıs günü düzenlenen bahar şenliğindeki yürüyüş esnasında terör örgütü propagandası yaptıkları, terör örgütü lehine slogan attıkları ve etkisiz hale getirilen örgüt mensuplarına ait fotoğraflar ile yaşa dışı pankart açtıkları tespit edilen 16 şahıs, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şüphelilerden sadece 2’sinin ODTÜ öğrencisi olduğu öğrenildi.

SUÇ KAYITLARI ORTAYA ÇIKTI

Gözaltına alınanlardan 4’ünün daha önce terör örgütü üyesi olmak ve propagandası yapmaktan, 2’sinin kanuna aykırı yürüyüş yapmaktan, diğer 2’sinin ise kasten yaralama ve tehdit suçlarından kayıtları olduğu belirtildi. Operasyon çerçevesinde yapılan aramalarda ise, çok sayıda dijital materyal ile yasadışı yayın ve örgütsel dokümanın ele geçirildiği belirtildi.

Kaynak : İHA

Yorumlar