GÜNDEM
10 Şub 2020 21:07 Son Güncelleme: 10 Şub 2020 21:09

O detay ortaya çıktı! 10 yıl sonra yine aynı vahşet

Balıkesir'in Manyas ilçesinde, 4 çocuk annesi Gülistan Özcan (47), ayrılmak istediği için tartıştığı psikolojik sorunları olan ve bir süredir tedavi gören eşi Ergün Özcan (45) tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Ergün Özcan'ın 10 yıl önce de eşini yaraladığı bunun üzerine evi terk eden Gülistan'ın çocukları için döndüğü ortaya çıktı.

Haberi Dinle

Balıkesir’in Manyas ilçesinide akıl hastası adam karısını bıçaklayarak öldürdü.

Olay Manyas'ın kırsal Kalebayır Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde eşi de yanında olmak üzere kendisine ait koyunları evinin bahçesindeki ahırda veterinere aşı yaptıran Ergün Özcan. (45), daha sonra eve girdiklerinde eşiyle tartıştı. Ergün Özcan, ekmek bıçağıyla dört çocuk annesi eşi Gülistan Ö'yü (47) boğazından ve vücudunun değişik yerlerinden bıçakladı. Karısını öldürdükten sonra zanlının Manyas Devlet Hastanesine giderek cinayeti anlattığı ve teslim olmak istediğini belirttiği, Manyas İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin eş katili Ergün Özcan'nı gözaltına aldığı örenildi. Çiftin dört çocuğundan ikisinin evli olduğu, iki küçük kızlarının ise Manyas'ta lisede okudukları açıklandı.

Ergün Özcan'ın akıl hastası olduğu ve savcılık kararıyla üç aylık dönemlerde bir hastaneye sevk edildiği, eşini yaklaşık on yıl önce yine yaraladığı, ancak karısının çocuklarının hatırına evine geri döndüğü bildirildi. Öldürülen kadının çocukları ve yakınları evin bahçesinde ağıtlar yaktı. Gülistan Ö'nün cesedi otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı

Kaynak : İHA

Yorumlar