DÜNYA
07 Ara 2021 15:21 Son Güncelleme: 07 Ara 2021 15:27

Nyla Hayes adındaki genç kız, Youtube üzerinden öğrendiği NFT çizimler üzerinden 1.6 milyon dola kazanç sağladı

ABD’de yaşayan 12 yaşındaki Nyla Hayes, YouTube üzerinden izlediği videolardan öğrenerek yaptığı çizimleri NFT formatında satarak toplamda 1,6 milyon dolar kazandı.

Haberi Dinle

Dijital ürünlerin en nadir örneklerinden biri olarak nitelendirilen NFT ile hazırlanan sanat eserleri son günlerin en revaçta ve en pahalı ürünleri arasında yer alıyor.

ABD’li 12 yaşındaki Nyla Hayes yaptığı çizimleri NFT formatında satarak 1,6 milyon Dolar (yaklaşık 22 milyon TL) kazandı.

 

HER ŞEYİ YOUTUBE'TAN ÖĞRENDİ

Çizim yapmaya 4 yaşında başladığını anlatan Hayes, dijital çizimlere ebeveynlerinin aldığı telefon ve tabletle başladı. Şimdi NFT dünyasında popüler olan 'Long Neckies' (Uzun Boyunlular) serisine ise 9 yaşında başladı.

Çeşitli kültürlerden ve etnik kökenlerden kadınların uzun boyunlu şekilde çizildiği seri için ilhamı uzun bir boyna sahip 'Brontozor' türü dinozordan aldığını söyleyen Hayes, dinozorun uzun ve kalın boynunun kendisine kadınları andıran güçlü bir imge olarak göründüğünün altını çizdi.

 

'Kültürüne veya geçmişine bakmadan, tüm kadınlar temelde güzeldir' ilkesiyle hareket eden Hayes eserleriyle 'kadınların ne kadar güzel ve güçlü olabileceğini göstermeyi' amaçladığını söylüyor.

 

Yorumlar