GÜNDEM
19 Şub 2020 12:08 Son Güncelleme: 19 Şub 2020 12:19

Nikah memurundan büyük vurgun! Aile cüzdanlarından...

EDİRNE'nin Uzunköprü Belediyesi’nde nikah memuru olarak görev yaparken 140 bin TL “zimmet” suçlamasıyla açığa alınarak hakkında dava açılan sanık, paraları belediyeye teslim etmediğini itiraf etti ve “Bu işleyiş daha önceki nikah memurlarında da devam ediyordu” savunması yaptı.

Haberi Dinle

Edirne 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan sanık İ.S. ile şikayetçi Uzunköprü Belediyesinin avukatları katıldı.

Paraları yatırmayıp kasasında topladı

Duruşmada savunma yapacağını söyleyen sanık İ.S. Uzunköprü Belediyesinde 8 yıldır nikah memuru olarak görev yaptığını ifade etti. Gittikleri nikah törenlerinde elden para aldıklarını itiraf eden sanık İ.S. belediye veznesine yatırması gerektiği paraları yatırmadığını ve kasasında topladığını söyledi.

"Daha öncekilerde yapıyordu" savunması

Mahkeme başkanının sanığa ‘paraları neden belediye veznesine yatırmadın’ sorusuna ise sanık İ.S. “Daha önceki nikah memurlarında da bu işleyiş devam ediyordu” diyerek savunma yaptı.

"Parça parça 72 bin lira ödeme yaptım"

Belediyedeki görevinin değişeceğini öğrendiğinde belediyenin veznesine parça parça 72 bin lira ödeme yaptığını söyleyen sanık İ.S. maddi imkansızlıklar içerisinde olan ailelerden nikah parası almadıklarını bu yüzden eksik para göründüğünü öne sürdü. “Belediye veznesine ödediğim 72 bin lira aile cüzdanlarının tamamını karşılamaktadır” diyerek savunmasına devam eden sanık İ.S. suçunun olmadığını söyledi.

Neden toplu yatırmadın sorusu

Şikayetçi Uzunköprü Belediyesinin avukatı, sanık İ.S.’ye ‘paraları kasanda topluyorsan neden taksit taksit ödedin toplu halde teslim etmedin’ sorusunu yöneltti. Sanık İ.S.’de toplu ödeme yapmaması için dönemin muhasebe müdürü tarafından kendisine talimat verildiğini iddia etti.

Mahkeme heyeti, mahkeme dosyalarının incelenmek üzere ilgili mercilerden talep edilmesine karar vererek, davayı erteledi.

Yorumlar