MEDYA
13 Nis 2020 11:57 Son Güncelleme: 13 Nis 2020 12:29

Netflix rezillikte sınır tanımıyor! Çizgi filmlerde de eşcinsellik özendiriliyor

Türkiye'deki kullanıcı sayısı yüz binleri aşan ücretli dizi/film izleme platformu Netflix'te, hemen hemen tüm içeriklerde uyuşturucu kullanımı ve eşcinsel ilişkilere özendirme dikkat çekiyor. Netflix ahlak dışı bu tutumunu çizgi filmlere de taşıdı.

Haberi Dinle

Amerika merkezli Netflix, Türkiye pazarına girerek yüzbinlerce üye sayısına ulaştı.

Netflix'in yapımlarında adeta izleyicilerin gözüne sokarcasına verdiği mesajlar ise büyük tepki çekiyor. Zira Netflix tüm dizi ve filmlerinde eşcinsel ilişkilere özendiren mesajlar veriyor, uyuşturucu kullanımına teşvik ediyor.

ÇOCUKLARIN İZLEDİĞİ ÇİZGİ FİLMLERE DE TAŞIDI

Gelen eleştirilere aldırış etmeden, genel toplum ahlakına ters dizi ve filmleri devam ettiren Netflix, eşcinsel ilişkileri çocukların izlediği çizgi filmlere de taşıdı. 

Anne ve babaların çocuklarına izletmemesi gereken sahneler, hiçbir şeyin farkında olmayan miniklerin zihnine gizlice yerleştirildi.

ALÇAKLIĞIN BAŞKA BİR BOYUTU: RAMAZAN AYININ İLK GÜNÜNDE EŞCİNSEL TÜRK DİZİSİ

Netflix geçtiğimiz günlerde de Türk toplumunu ve değerlerini hedef alan Türk dizisinin duyurusunu yapmıştı. Netflix'in yeni dizisi Aşk 101’ deki Osman karakterinin LGBT’li olması büyük tepki çekmiş ayrıca dizinin yayın tarihi olarak mübarek Ramazan ayının ilk günü olması alçaklığın başka bir boyutu olarak karşımıza çıkmıştı.
 

 

Yorumlar