10 °c

İşadamı Mustafa Koç hayatını kaybetti Mustafa Koç kimdir?

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, bu sabah spor yaparken kalp krizi geçirdi. Beykoz Devlet Hastanesi'nde ilk müdahale yapılan Koç, Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi'ne sevk edildi. Ancak Mustafa Koç tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı

İşadamı Mustafa Koç hayatını kaybetti Mustafa Koç kimdir?

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, bu sabah spor yaparken kalp krizi geçirdi. Beykoz Devlet Hastanesi'nde ilk müdahale yapılan Koç, Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi'ne sevk edildi. Ancak Mustafa Koç tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, hastaneye kaldırıldı. 

Mustafa Koç, sabah saatlerinde 112 ambulansı ile Beykoz Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kalp krizi geçirdiği anlaşılan Koç'a burada müdahale edildi. İlk müdahalenin ardından Koç, Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi'ne sevk edildi.

Koç Holding'ten açıklama

Koç Holding'in internet sitesinde yer alan açıklamada, "Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa V. Koç, rahatsızlanarak tedavi altına alınmıştır. Tedavisi devam etmektedir. Gelişmelere ilişkin açıklama yapılacaktır" denildi.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Sabah sporu yaparken fenalaştı

Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Süleyman Erdoğdu, Mustafa Koç'un sağlık durumuna ilişkin yazılı açıklama yaptı. 

Koç'un sabah spor esnasında fenalaşıp düşmesi üzerine spor hocası ve yakın koruması tarafından ilk yardım desteği almaya başladığını belirten Erdoğdu, şöyle devam etti:

"Acil 112 ekibi çağrılmış. 15 dakika sonra Beykoz Devlet Hastanesi aciline saat 08.10'da ulaştırılmıştır. Hasta ilk geldiğinde siyanoze, asistoli halinde idi. Acilen entübe edilerek resistasyon başlandı. 1 saat sonra Amerikan Hastanesi'nden gelen kendi doktor ekibiyle birlikte kalp akciğer pompasına bağlanarak saat 10.10'da hastanemiz acilinden ambulansla alınarak, helikopterle Amerikan Hastanesi'ne nakli sağlanmıştır."

Mustafa Koç tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı

MUSTAFA KOÇ KİMDİR?

1960 yılında dünyaya gelen, evli ve iki kız çocuğu babası olan Mustafa Vehbi Koç, 1984 yılında ABD'de George Washington Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu.

Çalışma yaşamına 1984’te Tofaş’ta Müşavir olarak başlayan Koç, Ram Dış Ticaret’te Satış Müdürlüğü ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 

1992 yılında Koç Holding’e geçerek sırasıyla Başkan Yardımcılığı, Başkan, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürüttü.

Mustafa Koç 2003 yılından beri Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı görevini yürütüyor. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yüksek İstişare Kurulu Onursal Başkanı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Üyesi de olan Koç, aynı zamanda Genç Başkanlar Organizasyonu üyesi.

JP Morgan Uluslararası Konseyi’nde, Rolls-Royce Uluslararası Danışma Kurullarına ve Council on Foreign Affairs Uluslararası Konseyi’nde yer alan Koç, aynı zamanda Bilderberg Toplantılarının Yürütme Kurulu Üyesi. 2005 yılında İtalya Hükümeti’nin Cavaliere D’Industria nişanı ile ödüllendirildi. 

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.