SPOR
19 Kas 2020 15:51 Son Güncelleme: 19 Kas 2020 15:52

Muslera'nın sahalara dönüş tarihi belli oldu

Galatasaray'da geçtiğimiz haziran ayında ayağı kırılan Fernando Muslera 26 Kasım'da sahalara dönecek. Lisansı çıkartılmayan Muslera ocak ayına kadar forma giyemeyecek.

Haberi Dinle

Galatasaray'da ayağı kırıldığı için uzun süredir sahalardan uzak kalan Muslera'nın dönüş tarihi belli oldu.

Önce ayağı kırılan ardından annesini kaybeden Uruguaylı file bekçisi, iki ay önce annesinin durumu ağırlaşınca gittiği Uruguay'dan 26 Kasım'da İstanbul'a dönecek.

OCAK AYINDAN ÖNCE KALEYE GEÇEMEYECEK

14 Haziran'da ayağı kırılan 34 yaşındaki Muslera'nın lisansı çıkarılmadığı için Ocak ayından önce kaleyi koruması mümkün gözükmüyor. Salonda bireysel çalışmalarını aksatmayan deneyimli kaleci, Aralık ayında sahaya inecek.

Muslera sezonun ikinci yarısında kaleyi Okan Kocuk-Fatih Öztürk ikilisinden teslim alacak.

YENİ SÖZLEŞME İMZALANACAK

Öte yandan Galatasaray ve Muslera'nın 2 yıllık sözleşme konusunda anlaşma sağladığı ve transferin önümüzdeki günlerde resmen açıklanacağı ifade edildi.

Galatasaray yönetiminin kulüpte 10. yılını tamamlayacak Muslera'ya sözleşmesini uzatarak jest yapmak istediği ve Muslera'nın bu teklife sıcak baktığı öğrenildi.

14 KUPA KAZANDI

2011 yazında 6 milyon 750 bin Euro + Lorik Cana karşılığında Lazio'dan Galatasaray'a transfer olan başarılı eldiven, 9 yıl boyunca formasını terlettiği Galatasaray ile 5 Türkiye Süper Lig şampiyonluğu, 4 Türkiye Kupası şampiyonluğu ve 5 Süper Kupa şampiyonluğu yaşadı.

Yorumlar