AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum Pendik' de sivil toplum kurumlarının temsilcileriyle biraraya geldi. Toplantıya AK Parti İlçe Başkanı Özer Sarıkaya, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ve parti temsilcileri katıldı. Kurum, STK buluşmasının ardından Pendikspor'u da ziyaret etti. Pendikspor Başkanı Mahmut Türkoğlu, kulüp yöneticileri ve sporcularla biraraya gelen Kurum, sahada şut attı.

"DÜN BİZİM İÇİN ÇOK ZOR BİR GÜNDÜ"

AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Fatma Sevim Baltacı'nın vefatına değinen Kurum, "Gerçekten dün bizim için çok zor bir gündü. İl kadın kolları başkan yardımcımız Fatma kardeşimizi kaybettik ve tüm teşkilatlarımızla birlikte kardeşimize verdiğimiz sözleri, dava arkadaşlarımıza verdiğimiz sözleri tutmak ve bu mücadeleyi o bayrak yarışını ilk günkü heyecanla sürdürmek zorundayız." dedi.

"FETRET DÖNEMİNDEN KURTARILMAYI BEKLİYOR"

Kurum "Belediye başkanım anlattılar. Karşımızda her yeri sevgisizlikten, sadakatsizlikten dolayı yönetilemeyen kocaman bir şehir var ve fetret döneminden kurtulmayı bekleyen yeniden yükselişi arzulayan bir İstanbul var. Hak ettiği eserleri arayan aziz İstanbul halkı var. Biz bunun için çalışacağız. Bunun için kimsenin mağdur olmadığı bir İstanbul için çalışacağız. Çocuklarımızı, kadınlarımızı, yaşlılarımızı mutlu etmek için çalışacağız. Şöyle başımızı yastığa koyduğumuzda Pendik'in yarınlarını buradaki gençlerimizin geleceğini hep birlikte hayal edeceğiz. Uyku tutmayacak geceler gündüzlerle birleşecek. Göreceksiniz biz çalışıp, çabalayıp bu milleti güzel İstanbul'a yeniden kavuşturacağız ve kıymetli dostlarım, 22 yıldır tarihi nitelikteki her bir projemizle, yeni bir projenin kapılarını aradık. Yaptığımız her bir çalışma daha büyük bir çalışmanın ve değişimin yolunu açtı. Biliyorsunuz bakanlığım döneminde Pendik'te iki muhteşem yeşil alan projesi yaptık. Millet bahçelerimizi buraya geldik, söz verdik ve Pendik'in en güzel yerinde yürüme mesafesinde o yeşil alanları Pendik'in gençliğine kadınlarına armağan ettik" dedi.

"BÜYÜKŞEHİR, PENDİK BELEDİYEMİZLE YARIŞAMAZ"

Murat Kurum, "Pendik'imiz Cumhuriyet Halk Partili İstanbul Büyükşehir Belediye yönetimi tarafından yalnız bırakılmasına rağmen, şöyle geriye dönüp baktığınızda Pendik'te Büyükşehir Belediyesi'nin Pendik'in geleceği adına yaptığı tek bir yatırımdan bahsedemezsiniz. Gelmediler, görmezden geldiler. Pendik'i yok saydılar, ama biz ne yaptık? Ahmet Başkanımla elele verdik; gece gündüz çalışarak, bu ilçenin büyükşehirden yüz kat daha düşük bütçesiyle, inanın onlardan daha vizyoner Pendik'in geleceği adına işlere projelere imza attık.Burada büyükşehirin yaptığı işler emin olun Pendik Belediyemizle yarışamaz." dedi.