GÜNDEM
14 Mayıs 2020 21:38 Son Güncelleme: 14 Mayıs 2020 21:42

Muharrem İnce'den İş Bankası tepkisi: Bu kafa, bankadaki paranıza da çökebilir

CHP’li Muharrem İnce, CHP’nin Türkiye İş Bankası’ndaki hisselerinin Hazine’ye devri için Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘bir an önce bitirilmesi’ talimatı vermesine tepki gösterdi. İnce, “Bu kafa, bankadaki paranıza da çökebilir. Bunu daha önce darbeciler denedi, olmadı, olmaz. Aklınızdan bile geçirmeyin” dedi.

Haberi Dinle

İddiaya göre; uzun süredir Atatürk’ün vasiyeti ile kontrolü CHP’ye bırakılan İş Bankası hisselerini Hazine’ye devretmek için çalışmalar yapan AKP bu konuda süreci hızlandırmak istedi. 

Türkiye İş Bankası’nın hisselerinin Hazine’ye devri için başlatılan çalışma konusunda AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir an önce sonlandırılması talimatı verdi. 

Erdoğan’dan kurmaylarına İş Bankası talimatı: Bu işi bir an önce bitirin, CHP’nin yanlış anlaşılmalara yol açmasına izin vermeyin 

CHP’li İnce konuyla ilgili Twitter’dan tepki gösterdi ve “Bunu daha önce darbeciler denedi, olmadı, olmaz. Aklınızdan bile geçirmeyin, ekonomide yeni sorunlara kapı aralamayın” dedi. 

İnce’nin açıklaması şöyle: “Tulumbada su bitince ne yapacaklarını şaşırdılar, gözlerini yine Atatürk’ün mirasına diktiler. CHP’nin İş Bankası hisseleri üzerindeki yönetim hakkını gasp etmek, miras hukukunu, mülkiyet hakkını yok saymaktır. 

Miras hukukunu yok sayarak, Atatürk’ü mirasını çiğneyerek İş Bankası’na çökmeyi düşünen bir kafa evinize, barkınıza, bankadaki paranıza da çökebilir. 

Bunu daha önce darbeciler denedi, olmadı, olmaz. Aklınızdan bile geçirmeyin, ekonomide yeni sorunlara kapı aralamayın”

 

 

Yorumlar