SİYASET
05 Ağu 2020 18:06 Son Güncelleme: 05 Ağu 2020 18:06

Muharrem İnce'den dikkat çeken paylaşım

CHP eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce, "Değişime imza veren Milletvekillerini, Belediye Başkanlarını, Kurultay Delegelerini dışla sonra dostlarınla hayal kur. Bölücü olan kim?" paylaşımında bulundu.

Haberi Dinle

 Yeni Parti Kuracağı belirtilen CHP eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce, dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. İnce, paylaşımında, "Değişime imza veren Milletvekillerini, Belediye Başkanlarını, Kurultay Delegelerini dışla sonra dostlarınla hayal kur. Bölücü olan kim?" ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ DE YORUM DA BULUNMUŞTU 

MHP lideri Devlet Bahçeli de dün yaptığı açıklamada, İnce'nin yeni parti kuracağı iddialarına ilişkin, "CHP'de sular durulmaz, nitekim kaynayan tencere kapak tutmaz" ifadelerini kullanmıştı. 

Gazetecilerin, "Efendim Muharrem İnce’nin parti kurma çalışmaları hakkında epey tartışmalar yaşanıyor. Siz ne diyorsunuz?" sorunu yanıtlayan Bahçeli şunları söyledi: "CHP’de sular durulmaz, nitekim kaynayan tencere kapak tutmaz. CHP hiziplerin, farklı ideolojik akımların, fuzuli politik akıntıların baskısı altında. Sayın İnce parti kurar mı kurmaz mı bilemem, ama bildiğim bir şey var, CHP’yi saat gibi kuranlar, sabırla kurgulayanlar, Türkiye’nin karşısına kurşun asker gibi dikenler boş durmuyor. Siyasi akıl gayri milli olunca bu CHP’nin başına gelmedik de kalmaz. Sayın Muharrem İnce, ince ince siyasi hedeflerini dokuyor, bu da CHP yönetiminin kanına dokunuyor."

Yorumlar