13 Şub 2024 18:48 Son Güncelleme: 13 Şub 2024 18:49

Muharrem İnce CHP'yi sert eleştirdi! "Adalet yok, vicdan yok, liyakat yok, çürümüşlük tepeden tırnağa herkesi etkiliyor"

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP'deki aday belirleme krizine tepki göstererek, "CHP'ye bakın, partisinin genel sekreterine Esenyurt'u veremiyor, öbür genel sekreterine Beykoz'u veremiyor ama 30 yaşındaki avukatına Çankaya'yı veriyor. Arpalık çünkü her yer. Adalet yok, vicdan yok, liyakat yok, çürümüşlük tepeden tırnağa herkesi etkiliyor." şeklinde konuştu.

Muharrem İnce CHP'yi sert eleştirdi! "Adalet yok, vicdan yok, liyakat yok, çürümüşlük tepeden tırnağa herkesi etkiliyor"
Haberi Dinle

CHP'deki kaoslar ve kavgalarla dolu PM Toplantısı geride kaldı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ekrem İmamoğlu'nun gölgesinde genel başkanlık yapmaya çalışırken, İmamoğlu ise sadece İstanbul değil tüm illerin adaylarının belirlenmesi konusunda yetki peşine düştü. Bu gelişmelerin gölgesinde, Avcılar'da mevcut belediye başkanı Turan Hançerli'nin yerine Utku Caner Çaykara'nın aday gösterilmesi CHP içindeki gerilimi daha da artırdı. Aday adaylarının yayımlayıp imza attığı ortak bildiride, partinin kurumsal kimliğine, mevzuatına, geleneklerine bağlı kalınmasının bir gereği olarak aday adaylığı başvurusu yapanlar içinden adayların belirlenmesi gerektiğine dikkat çekildi.

CHP'nin Esenyurt'tan başkan adayı göstereceği konuşulan Gürsel Tekin, aday gösterilmeyince partiden istifa etti. CHP yönetimini eleştiren Tekin, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "İdeoloji, ilke veya düşünce ile oluşan yoldaşlık ruhu yerine ahbap-çavuş, eş-dost, akraba ilişkilerinin her düzeyde belirleyici olduğu bir yapı haline dönüşmüştür." ifadelerini kullandı.

Bu gelişmeler yaşanırken Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'den İmamoğlu ve Özel'e sert eleştiriler geldi. İnce, "Gürsel Tekin'in istifasına dikkat çekip Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul'da listelere çökmesine, Özgür Özel'in de kendi avukatını Çankaya adayı yapmasına" değinerek, "CHP'ye bakın, partisinin genel sekreterine Esenyurt'u veremiyor, öbür genel sekreterine Beykoz'u veremiyor ama 30 yaşındaki avukatına Çankaya'yı veriyor. Arpalık çünkü her yer. Adalet yok, vicdan yok, liyakat yok, çürümüşlük tepeden tırnağa herkesi etkiliyor." şeklinde konuştu.

Yorumlar